Зіграв на 147 весіллях і сплів тисячу корзин: людина-оркестр та майстер з лозоплетіння Валентин Журавель з Стольного

Чер 08, 19:03

2191

Валентин Журавель

"Доброго дня радий бачити і чути і руку потиснути гарним людям щастя, добра. Я Валентин Журавель з села Стольне", - ось так урочисто і любязно зустрічає знімальну групу Часу Чернігівського у себе вдома місцевий майстер і людина-оркестр Валентин Миколайович.

У його руках гармонь. Таких інструментів в його колекції 12. І кожен грає по-особливому.

"Деякі я купував, деякі діставлися як от - музикант помирав, і на другий день інструмент на горі жалко. Був на 6 фестивалях і 2 міжнародних", - каже Валентин Журавель, народний майстер, людина-оркестр.

А ще пан Валентин вміє одночасно грати на трьох інструментах. Каже, були часи розважав публіку на понад 140 весіллях.     

А ще Валентин Миколайович з виходом на пенсію опанував цікаве ремесло – лозоплетіння.

"Я пропрацював весь час у школі. Для вчителя піти на песнію погано. Вчителю складно. Я й почав займатися. Найгірше, коли дружина померла. Це мене виручало, я займаюся і мені краще", - розповідає Валентин Журавель.

Деякий час матеріалу бракувало, коли було на річках безводдя. Заготовляє ж майстер лозу і взимку, і влітку.     

"Це зимою заготовлював. Правда, зимою холодно. Літом краще, але літом комарі і мошки, кліщі. А взагалі, якщо взяти по заготівлі. Оце в тому році річки наповнилися, було безводдя, лоза зникла", - каже майстер.

В доробку народного майстра вже близько тисячі виробів з лози. Займаються таким ремеслом переважно вже старі люди, молодь не хоче, бідкається Валентин Миколайович. Та попит на такий товар є.

"Я переконаний, що попит є і буде. Для картошки, для помідорів - все дихає, для ягід так саме. Продаю дешевше за відра. Нема у людей грошей. Буває на корзину жаліє , а потім в шинку пролугяє на три", - розмірковує Валентин.

Робить майстер вироби з лози не тільки для господарства. Ось з такі верейка та корзина – чудова фотозона. Над кожною працював близько двох тижнів.  

"Вона не важка. Звичайно аби грибів стільки назбирать - не доніс би", - каже чоловік.

У Стольному Валентина Миколайовича знають і поважають.

"Таке робить тільки Миколайович. До кожного речі підходить творчо, а як він грає. Так ніхто не грає в Україні. Кожен поважаючий себе має мати корзину від Валентина Миколайовича", - каже Олег Луцук, народний майстер.

"Час Чернігівський" писав про майстрів:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів