Відомий адвокат родом з Чернігівщини вніс частину застави за Єрмака

20 ТРАВНЯ 2026, 18:45

8631

Ярмоленко Анастасія

Ярослав Куц, родом з Варви, відомий юрист та телеведучий

Ярослав Куц, родом з Варви, відомий юрист та телеведучий

Ярослав Куц, родом з Варви, відомий юрист та телеведучий, а також адвокат співака Тараса Тополі, вніс 4 млн грн на заставу за Єрмака. Про що він повідомив з власного профілю у фейсбуці

19 травня до АО «А.ДВА.КА.Т», яке представляє уродженець Чернігівщини, звернулись журналісти програми «Схеми» Схеми: корупція в деталях - RFERL щодо коментаря про внесення адвокатським обʼєднанням частини застави за Андрій Єрмак.

Чому так сталося- Ярослав Куц вирішив особисто прокоментувати у соцмережах. 

За його словами, його об’єднання не підтримує політиків. Навпаки, захищає правосуддя — навіть тоді, коли це незручно.

«Те, що відбулось із обвинуваченнями за ст. 209 КК України — це не кримінальне провадження. Це процесуальний театр, який коштуватиме українським платникам податків реальних грошей після рішень ЄСПЛ. І ми, як практики з досвідом виправдовувальних вироків, говоримо це відповідально.

КПК не знає слова “порятунок”. Є запобіжний захід — арешт з альтернативою застави. Ми скористались законом. Саме так і має працювати правова держава», - написав Куц.

На відміну від Чернишова, якого довелось повертати в Україну, Єрмак нікуди не зникав. Ризик переховування — мінімальний, і це не політична оцінка, а процесуальний факт.

Коли заставу буде скасовано і повернуто — кошти підуть на благодійність, пообіцяв юрист. 

«Без коментарів щодо іронії ситуації. І останнє. Витік інформації про банківські транзакції — це не журналістика. Це кримінальне правопорушення. Якщо джерелом порушення банківської таємниці без ухвали суду є ВАКС або НАБУ — то це вирок цій системі, що заради тиску готові на пряме порушення закону.»

Далі буде тривалий розбір і купа дій, щодо кримінального правопорушення передбаченого ст.232 Кримінального кодексу України «розголошення комерційної або банківської таємниці», пригрозив адвокат. 

Також юрист пообіцяв позов і до Офісу Генерального прокурора щодо вчинення кримінального правопорушення. 

«Заодно подивимось як працює ця система.

І тепер скажу, як зазвичай кажуть журналісти в своїх розслідуваннях: «для нас будь-який результат діяльності чи бездіяльності системи буде показником, різниця тільки в тому з яким знаком + чи - «», - написав Куц. 

18 травня за екскерівника Офісу президента України Андрія Єрмака внесли заставу — 140 млн грн. 

Кошти вносили різні люди та установи - від легендарного футболіста Сергія Реброва до маловідомої компанії «Міраліф», заснованої у 2023. Фірма, зареєстрована у селі Софіївська Борщагівка під Києвом, вказує основним видом своєї діяльності – послуги з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Сам екс-посадовець подякував усім, хто вніс кошти для його застави. 

«Щиро вдячний кожному, хто долучився до збору необхідної суми застави - як людям, з якими я знайомий особисто, так і тим, кого поки що не знаю. Дякую всім, хто підтримує мене в цей непростий момент. Справедливість варта того, щоб за неї боротися.

Я, як і раніше, наполягаю на своїй невинуватості та заперечую будь-які звинувачення на мою адресу. Я поважаю закон і надалі захищатиму свою позицію та свою репутацію виключно в правовий спосіб.

Я нікуди не тікав і не збираюся. Я залишаюся в Україні та продовжу робити те, що робив увесь цей час - працювати на користь моєї держави, допомагати військовим, полоненим і людям, які потребують підтримки».

Ще раніше 11 травня НАБУ та САП повідомили про підозру Андрію Єрмаку

У повідомленні йдеться, що правоохоронці викрили організовану групу, причетну до легалізації 460 млн грн у проєкті елітного будівництва під Києвом. Колишній керівник Офісу президента України Андрій Єрмак підозрюється в тому, що він один з її учасників.️

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

«Циркон» розірвався біля хати: що розповів очевидець

29 СЕРПНЯ 2026, 11:35

Українка розповіла про життя в Словаччині: ставлення місцевих до українців

29 СЕРПНЯ 2026, 10:40

Троє поранених: росіяни обстрілювали Чернігів та дві громади

29 СЕРПНЯ 2026, 09:02

Вiдео

«Просто нелюди»: жінка відновила будинок після російського обстрілу

28 СЕРПНЯ 2026, 20:02

Знайшли першокласників, яких не вистачало: у гімназії з прикордонної громади буде 1-й клас

28 СЕРПНЯ 2026, 19:28

Повернули собачі будки на вулиці Ніжина: про що домовились влада та зооволонтери

28 СЕРПНЯ 2026, 17:24

На Чернігівщині FPV-дрон влучив у цивільний автомобіль: поранено жінок

28 СЕРПНЯ 2026, 16:30

ТОП-переглядів