Генератори: чернігівський майстер із ремонту розповів про дрібниці, які подовжать їх роботу

19 ГРУДНЯ 2022, 12:27

1389

— Якщо генератор на гарантії, у кожної фірми є сервісний центр гарантійного обслуговування. Наприклад, ми ремонтуємо таких виробників, як «Кентавр», «Віталс», «Зеніт», «Граніт», «Текман», — пояснює 44річний Олександр Гончар, начальник сервісу ФОП «Нікитенко» (майстерня в приміщені ДТСААФ, біля Центрального ринку Чернігова). — Якщо строк гарантії не закінчився, лагодимо безкоштовно. Я фотографую, що зламалося, відправляю постачальнику. Він, якщо є запчастина, надсилає її нам. Якщо немає такої, ми складаємо акт, і власник генератора з цим документом іде в той магазин, де купував. Йому несправний генератор міняють на новий або повертають гроші.

— Які строки гарантії?

— Залежить від виробника. Є на один, два та три роки.

— А якщо китайський, куплений через інтернет? Таких зараз багато завозять.

— У такому разі, навіть, якщо строк гарантії не закінчився, потрібно шукати сервісний центр фірми. Якщо такого немає в Україні, тільки платний ремонт.

Олександре Миколайовичу, які поломки стаються найчастіше?

— Виникають проблеми з карбюраторами, запалюванням. Найчастіше причина несправності карбюратора — неякісне пальне. Буває, прогорають клапани двигуна. Якщо виходять з ладу щітки чи згорає АВР або обмотка, не подається напруга.

— Якщо прийшла людина, принесла китайський генератор, у якого згоріла обмотка. У скільки обійдеться ремонт?

— Точно не скажу. Бо це найдорожчий вид ремонту. І в Чернігові перемотує лише одна фірма, яка знаходиться на вулиці Любецькій.

— Що порадите, щоб не доходило до поломок?

— Обов’язково своєчасна заміна масла. У кожному генераторі після перших п’яти годин роботи його треба замінити. Це як, наприклад, у машині — проїхав 10 тисяч кілометрів, і заміна. У генераторі є мотогодинник, який показує час роботи.

— Є універсальне масло, яке підходить для всіх видів?

— У кожній сервісній книжці написано, яке заливати. Тому не варто економити і купувати дешевше. Практично на всіх пишуть 10w30, це така марка. Важливо також своєчасне обслуговування — не тільки заміна масла, а й паливного фільтра.

— Яке пальне для заправки краще обрати?

— Залежить від типу пристрою. В інструкції до кожного написано, чим заправляти. Є на самих генераторах наклейка. Найкраще брати бензин А92. Є генератори дизельні, бензинові і газбензин, для них потрібне відповідне пальне.

— Який з цих трьох живучіший і практичніший?

— Вони всі практичні, генератори 2,8 ідуть бензинові, більше п’яти можуть бути дизельні і бензинові. Газбензин можна під’єднати до балона.

— Практичніший, на мою думку, бензингаз, — долучається до розмови 28річний Павло Мохнач, спеціаліст з ремонту бензоелектроінсрументу. — Бо якщо одного виду пального не буде, можна користуватися іншим. Нині з’явився попит на переобладнання. До бензинового ставити карбюратор з редуктором і налаштувати для роботи на газу.

— Павле, від чого можуть згоріти генератори?

— Від перенапруги не можуть, бо самі виробляють енергію. Від перевантаження — так. Одночасного підключення такої кількості електроприладів, на яку не розрахований, і довготривалої роботи, якщо «молотить» без перерви багато годин підряд при максимальному навантаженні.

— Які краще брати — німецькі, польські, вироблені в інших країнах?

— Якщо б для себе купував, обирав би бренд, який не тільки дає тривалу гарантію на товар, а й щоб сервісний центр був неподалік або в межах доступності. А не так, як, наприклад, одинєдиний на всю Україну, у Броварах. Вийде з ладу і доведеться кудись відправляти. Не купував би через інтернет, бо для мене важливо при покупці все обдивитися, завести, перевірити. Є прості генератори й інверторні. Якщо людина розраховує, що більше підключатиме електроніки (телевізори, комп’ютери), то краще брати інверторний. Тому що в нього напруга з правильною синусоїдою. Є двотактні, а є чотиритактні. Перші слабенькі, чотиритактні кращі. А ще купував би із запасом. Прорахував наперед, скільки лампочок та побутової техніки буде живитися, і накинув ще хоча б тридцять відсотків. Наприклад, узяв не на 3,5 а на чотири кіловати.

"Час Чернігівський" писав про генератори:

Ніжинська районна лікарня має 4 генератори та радіє, що котельня на пелетах

Джерело: "Вісник Ч" від 8 грудня 2022 року

Схожі новини

Чернігівський псевдоволонтер розпочав інформаційну атаку на Верховну Раду у координації з проросійськими і російськими медіа

29 КВІТНЯ 2024, 17:12

Били кувалдою а потім розстріляли: на Чернігівщині судять російського солдата, що катував місцевих

29 КВІТНЯ 2024, 16:21

Рідкісний вид хижаків мешкає на Чернігівщині

29 КВІТНЯ 2024, 16:14

Фото

В лісах Чернігівщини – квітневе грибне асорті

29 КВІТНЯ 2024, 15:08

На Ніжинщині хочуть продати непрацюючий спиртзавод

29 КВІТНЯ 2024, 13:58

Фото

На Чернігівщині облаштували шкільне укриття за 2,2 млн грн

29 КВІТНЯ 2024, 12:44

Технічний контроль транспорту: які авто мають проходити?

29 КВІТНЯ 2024, 12:34

ТОП-переглядів