Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

827

Веломайстер Євген

Євгеній Плакса – майстер соціальної веломайстерні Go Bike Chernihiv. Він приводить до ладу велосипеди, які надходять з Європи.

"Це соціальна веломайстерня, де займаємося ремонтом велосипедів з Європи. Всі вони були у використанні і потребують обслуговування легкого, іноді багато ремонту", - каже Євген.

Чернігівщині передають б/в байки в рамках проекту BikesForUkraine. Їх лагодять і дарують медикам, соцпрацівникам, волонтерам. На рахунку Євгенія вже більше 200 полагоджених велосипедів.

"З осені більше 200 велисипедів такі як цей, так і прокатні лайми червоні з Німеччини, з якими тролейбусне управління допомагало. Різні велосипеди, в різному стані. Могли за день один відремонтувати, а могли і 3-4", - згадує майстер.

Кожному з привезених велосипедів потрібно провести діагностику. Важливо перевірити усі механізми та вузли. Велосипеди різні і для їх обслуговування, ремонту потрібні відповідні навички та знання.

"Насправді цього треба перебрати. Він необслуговувався, не крутилися підшипники - це найперше. Тут поганий вологозахист, забивається, мастило вимивається і погано рухається. Треба перевірити люфт на колесах, замінити мастила. Є корозія на тросах гальмівних, треба замінити і трос, і рубашку. Почистити трансмісію налипає абразив і зношується", - пояснює Євген Плакса.

Євгеній став веломайстром кілька років тому. Почалося все з ремонту власних велосипедів. Згодом його запросили в проект Go Bike Chernihiv.

"Активно їзжу роки 4. За сезон 3-5 тисяч кілометрів. Прийшло з часом, бо кожен раз потрібно обслуговувати. В дорозі треба щось підтягнути. Займався своїми, а коли зустрілися з Сергієм - на волонтерських засадах почав лагодити лайми, сам навчався, навчав волонтерів, так втягувався...", - розповідає Євген.

В соціальну веломайстерню за допомогою може звернутися кожен. Тут є велоінструменти, а майстер порадить, як правильно полагодити велосипед.

"Час Чернігівський" знімаві відео про старт-ап: Чернігівські виробники електротранспорту планують вийти на європейський ринок.

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів