Чернігівець Євген Подкур втратив дім, майстерню і маленький бізнес, але знайшов сили почати все з нуля

Січ 09, 15:40

1114

Євген Подкур на своїму обійсті на Бобровиці, Чернігів

 "Це був мій будинок. Тут моя майстерня  була. Ось, може якісь інструменти залишилися. Тут була моя кімната", - показує обійстя чернігівець Євген Подкур.

Це багатостраждальний мікрорайон Бобровиця у Чернігові. Євген Подкур жив в будинку разом з братом. По сусідству мешкала мати. Тепер тут суцільна руїна. Згоріло після потрапляння ворожого снаряду. Разом з оселею Євген втратив і маленьку справу, яку створював 7 років. Він виготовляв вироби зі шкіри: гаманці, сумочки та багато іншого.

"Захотів собі гаманець. Думаю куплю. Знайшов. Подивився. Блін - так я можу і сам. Купив інструмент, почав читати книжки. Багато шишок набив, пальці різав, все що завгодно: і зробив перший гаманець. Сподобалося. Можна і сумку зробити все, що завгодно", - пригадує Євген.

Тепер його майстерня у цій невеликій кімнаті в будинку дідуся. Зараз Євген працює переважно над створенням гаманців.

"Зараз робимо підшов. Дірки для того, щоб все зшити. Ось, якщо цікаво, що виходить", - показує Євген.

Євген  знайшов у собі сили і вирішив все почати з нуля. Важко. Грошей майже не було. Та дещо він таки зміг сам придбати для старту. Був досвід та працьовиті руки майстра.

Згодом його сусід по вулиці, волонтер Олександр Тимошенко, не тільки словом підтримав, а й зміг дістати в Німеччині професійну швейну машинку та інший необхідний інструмент.

"Це кромкоріз. Робиться гарненько все", - каже Євген - "Уже прийдеться вже і на машинці, і руками. Передали інструмент: ножиці, ножі, голки. Все, що потрібно для справи. Дякую! Це допомога з Німеччини, це підтримує і дає впевненості ти далі".

Виготовляє Євген майже все вручну. До війни багато замовлень було з-за кордону. Але зі зрозумілих причин зараз чимало чого втрачено. Тож, доводиться наполегливою працею все починати заново. Чернігівець впевнений, щоб не сталося не варто ніколи опускати руки.  

"Мені подобається, коли лежить рулон шкіри. Дивишися, що можеш зробити сумочку, гаманець, клатч так і приходить 2.56 + 4.28 і так кожного дня більше такого настрою, треба робити.  А що сісти у руїн і дивитися ? Це смішно. Мені довелося почати все з нуля. 4.45

Даємо посилання на Інстаграм Євгена.

"Час Чернігівський" знімав відео про людей, які розвивають власну справу: Відкрили сімейну пекарню: молода родина з розбомбленого села на Чернігівщини здійснила свою мрію.

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів