Брижинський заборонив підвищувати плату за проїзд у транспорті у Чернігові

25 ТРАВНЯ 2024, 12:27

2154

Брижинський заборонив підвищувати плату за проїзд у транспорті у Чернігові

Днями у соцмережах оприлюднили лист управлінння транспорту міської ради до начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського. Зміст документа зводиться до того, що приватним перевізникам треба ще більше грошей, аби знову не було зупинки транспорту.

Основний варіант вирішення проблеми – в рамках програми розвитку громадського транспорту збільшити компенсацію з бюджету на 30 мільйонів гривень. Дмитро Брижинський заявив, що не підписуватиме збільшення фінансування приватним перевізникам, а пропонує створити комунальний автобусний парк, аби не залежати від бажань приватних перевізників.

"За 3 роки, скільки діє програма підтримки транспорту, в кишені приватних перевізників виділено 170 млн. грн:  40 – у 2022 році, 60 – у 2023 році і 75 - у 2024. Хотіли більше, але зменшили до 75 млн. Якщо суму розділити, то місто за ці роки придбало б 50 автобусів, і ми б отримали власну незалежну транспортну мережу", - каже Дмитро Брижинський, начальник МВА.

Дмитро Брижинський, начальник МВА

У міській раді вже натякають : якщо не буде дотримано «певних рішень», то у Чернігові може знову зупинитися робота приватного транспорту. Такі заяви можуть свідчити про підігрування інтересам приватних перевізників.      

"Були прийняті певні рішення, які протокольно не задокументовані, усно досягнуті і були дані відповідні доручення. За три тижні нічого не сталося. Це або ставлення Брижинського до Ради оборони області або їх спільна позиція посіяти хаос, зупинити транспорт", - сказав Олександр Ломако, в.о.міського голови.

Олександр Ломако, в.о.міського голови

Чернігівці, які користуються громадським транспортом від можливих здорожчань проїзду та інших  транспортних проблем, які вже відчули три тижні тому, звісно не у захваті.   

Що кажуть чернігівці: 

"У впершу чергу, страждають пасажири, особливо ті, хто кожного дня на роботу возять малечу в школу,садочок. Для них - це негативно".

"Якщо дорожчає пальне, дорожчають послуги на ремонт - то добре, а якщо підвищення не обгрнутоване - не бачимо сенсу піднімати тариф".

"Звичайно хочеться, щоб дешевше було".

"Дуже недоречно. Якщо підняли мінімалку, то не значить, що треба піднімати все".

Нагадаємо, трохи більше місяця тому міська рада вже підвищила плату за проїзд в транспорті по Чернігові більше ніж на третину – із 12 грн до 17.  При цьому збереглась вартість проїзду 12 грн для тих, хто користується електронним квитком.

Наразі ж у  листі до Брижинського Управління транспорту міської ради як один із варіантів, щоб перевізники отримали більше грошей, знову пропонує підвищення - із 12 до 15 грн для електронного квитка.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів