Відновлення підприємства та ліцею, хвилювання через наближеність до кордону: як живе нині Михайло-Коцюбинська громада

Гру 23, 22:34

1989

На виробництві

Підприємство з виробництва пластівців, що у Михайло-Коцюбинському, відновлює виробництво і повертає втрачені ринки збуту, насамперед за кордоном. Запущено нову лінію гранjли. На полицях супермаркетів та продукція з’явиться на початку нового року.

Нині завантаженість потужностей складає вже 80%. Це дуже обнадійливі показники. Тож, незабаром підприємство може вийти на довоєнні обсяги виробництва.

"Ми виготовляємо вівсяні, пшеничні, ячмінні та їх суміші. На цьому поверсі ми можемо бачити плющення пластівців. Технологічна плющилка - відбувається безпосередній процес виготовлення пластівців. Зерно, яке поступає з елеватора і знаходиться на фасовці, проходить одна зміна. Прийняли - почистили - полущили, поплющили - і на фасовку. Продукт весь свіжий", - пояснює Світлана Анатоліївна, начальниця виробництва заводу «Добродія».

Підприємство, оріентоване на експорт, важливе для місцевої громади і Чернігівщини, адже постійно допомагає селищу сплатою податків та соціальними проектками.   

"Вони, в основному, продукцію експортують. Це податки в громаду, це 170 робочих місць, підприємство розвивається попри руйнування і відключення по державі і Чернігівщині", - каже В’ячеслав Чаус начальник Чернігівської ОВА.

З відновленням заводу, пошкодженого ліцею та проблемами розвитку громади ознайомилися керівники обласної військової адміністрації.

Головний навчальний заклад Михайло-Коцюбинської громади попри колосальні руйнування ворожими обстрілами вдалося врятувати і частково вже відремонтувати спільними зусиллями влади та меценатів. Але попереду ще багато роботи над повним відновленням закладу."

"І дах був пошкоджений, вікна 200 штук, двері, всередині все. Ракета прилетіла - з даху всередині все зруйноване. Опалення було зроблено, допомогли сільгоспвиробники на вікна, перекрито весь дах, всі гуртом. В єдності наша сила, і всі разом допомогли примішенню відновитися. Ще багато роботи зроблено проект на 64 млн", - розповіла Ніна Ворох, голова Михайло-Коцюбинської громади.

Михайло-Коцюбинська громада має багато спільних з усією країною проблеми. Але люди, які пережили окупацію і обстріли, кажуть, що готові  подолати усі негаразди. Хвилюються через наближеність до кордону, аби знову на нашу землю не прийшов ворог.

"Час Чернігівський" знімав відео про громади:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів