Як працює у Тупичеві нова швейна майстерня?

23 ГРУДНЯ 2022, 11:50

1481

Як працює у Тупичеві нова швейна майстерня?

Швейна майстерня у Тупичеві

Давня мрія і план - реалізувати у Тупичівській громаді швейну майстерню - стала реальністю завдяки грантовій програмі «DOBRE». Ще влітку голова громади Лариса Шовкова пояснювала «Часу Чернігівському», що такий проєкт дозволить поліпшили тутешній економічний клімат, дати роботу, заробіток і навіть зайняти руки, час та голову.  Тому так і добивалися, аби стати учасниками програми.

Нині, пару тижнів потому, як майстерня запрацювала - які зміни у Тупичеві?

Почалося все зі складнощів - попередньо намічене приміщення виявилося непридатними, тож, розмістили майстерню у адміністративно-господарському комплексі в центрі села.

З чого складається невеличке підприємство? Тут є швейний цех, де розташоване основне обладнання, кімнати для крою та прасування. Розкрійний стіл люди зробили власними силами. Зараз обладнання достатньо для всього процесу виготовлення одягу. Є також додатковий простір – для потенційного розширення, бо попит на цю роботу є, пише «Український кризовий медіа-центр».

За словами Людмили Онищенко, менеджерки швейної майстерні, для більшості жінок, які тут працюють – це нова професія.

«Майстерня принесла велику користь. Для людей – це праця, заробіток. Для громади – теж. Ми надаємо допомогу громаді, шиємо людям на замовлення. Тут більшість жінок не мали досвіду шиття раніше й вчилися вже на курсах, які ми проходили. Я сама раніше працювала технологом на місцевому заводі й залишилася без роботи. Тому зраділа можливості опанувати нову професію й продовжити працювати. І зараз є люди, які готові вчитися й мати роботу».

Сьогодні завдяки майстерні громада має 12 нових робочих місць. І жодне з них не є вакантним, адже охочих опанувати нову професію тут достатньо. Перші претендентки вже пройшли навчання, яке місцева влада організувала на діючому підприємстві, завдяки співпраці з регіональним бізнесом - зокрема, на фабриці «Елегант». Жінки уже почали практикувати – отримали замовлення від швейного підприємства.

Швейна майстерня була створена в рамках плану місцевого економічного розвитку. Вона стала частинкою комунального підприємства, яке для цього внесло зміни до статуту. За словами директора тупичівського КП «Атлант» Віталія Філона, розширення місцевого підприємства є внеском у перспективу громади:

«Кожна додаткова послуга, яку надає комунальне підприємство це, безумовно, добре для розвитку громади. Із кожною новою послугою підвищується дохід. Нехай ми побачимо це не одразу, але додаткові надходження будуть і вони допоможуть розвивати нашу громаду».

Проєкт швейної майстерні був задуманий, як сталий, який сприятиме місцевому економічному розвитку громади та забезпечуватиме робочі місця. Важливий він і для донаторів. На урочисте відкриття до Тупичева приїздив Тревіс Гартнер, директор представництва Глобал Ком’юнітіз в Україні та представники Програми USAID DOBRE.

«Майстерня – це один із п’яти пріоритетних проєктів для місцевого економічного розвитку громади. Програма DOBRE допомогла розробити проєкти та закупила обладнання на суму 12 тисяч доларів. Громада підготувала приміщення й вирішила організаційні питання. Як результат, ми маємо нові робочі місця вже в перший місяць роботи. Для такої громади, як Тупичівська, це великий успіх, особливо під час воєнного стану. Громада була окупована, зараз оговтується. І нам дуже приємно й важливо допомагати таким громадам. Нещодавно ми підписали меморандум і будемо продовжувати підтримувати громаду через Агентство США з міжнародного розвитку USAID, представником якого є Програма DOBRE», – коментує Максим Бурдавіцин, виконуючий обов’язки заступника керівника Програми USAID DOBRE.

Також у Тупичівської громади разом із програмою USAID DOBRE є й інший проєкт. Тут встановили спортивні майданчики у трьох населених пунктах та створили молодіжний простір. За компонентом вдосконалення послуг громада обрала обслуговування доріг і реалізує цю ідею.

"Час Чернігівський" знімав відео про громади області:

Схожі новини

Пряма мова

Письменниця з Чернігова розповіла, як писати фентезі і як видати свою книгу

27 КВІТНЯ 2024, 20:53

Вiдео

Мають захистити від уламків: у Чернігові закуплять мобільні укриття

25 КВІТНЯ 2024, 19:18

Ніжинські підприємці не знайшли компроміс з керівництвом ринку - звернулися до мера

25 КВІТНЯ 2024, 17:13

Відома журналістка з Чернігівщини стала «Жінкою третього тисячоліття»

25 КВІТНЯ 2024, 16:19

Мав численні нагороди в свої 26: рідні бійця просять підтримати петицію щодо звання Героя (посмертно)

25 КВІТНЯ 2024, 15:37

Фото

Адвокат медика-втікача з Чернігівського військового госпіталю опинився на «Миротворці»

25 КВІТНЯ 2024, 15:19

На ріпак і сою великий попит. Що ще сіють на Чернігівщині

25 КВІТНЯ 2024, 14:18

ТОП-переглядів