Відкрили сімейну пекарню: молода родина з розбомбленого села на Чернігівщини здійснила свою мрію

19 ГРУДНЯ 2022, 11:29

2327

"Це будинок, який орендуємо під міні-пекарню. У цій кімнаті облаштували цех. Купили піч, тістоміс, рукомийник, столи на грантові кошти. В цій кімнаті сировину складаєм, деяка ще підходить", - показує свій бізнес Андрій Могильний.

Андрій з дружиною Наталею з Нового Бикова реалізували свою маленьку мрію – відкрили власну міні-пекарню. До цього йшли довго. Андрій їздив на заробітки за кордон, а потім всі плани зруйнувала війна і прихід в село окупантів.

Однак після звільнення - допомогла державна програма Еробота. Родина подала заявку через Дію, розробила бізнес-план і згодом отримала позитивне рішення і грантові гроші. Запустили виробництво місяць тому. відремонтувавши пошкоджений рашистами будинок.   

"Житній подовий хліб формуємо. По 650 грам і получається 600 грам готового. Чим тугіше затягнеш, тим тоді не розповзається, гарну форму держить", - каже Наталія Могильна.

Поки хлібом забезпечують своє і сусіднє село.  В асортименті сімейної міні-пекарні – не тільки хліб. Випікають пиріжки, піцу. Відправляють нашим захисникам на фронт. Готуються і до розширення справи. Проблеми в енергетиці поки стримують розвиток, але це все тимчасово, вірять молоді пекарі.

"Вже не мрієм, а збираємося поставити маф. Там буде більше асортимент і булочки, і хліб, інший асортимент. Висівковий, сімейний, паляницю кілограмову. Нам хотілося, щоб обсяги були більші. Бо це наш заробіток. На даний час світло не дозволяє робити більше. Обслуговуємо наше село і Петрівку частково. А хотілося всю округу. Ми десь реалізуємо до 100 буханок в день", - каже Андрій.

Запорукою смаку та високої якості власного хлібу родина вважає – сировину, відсутність хімічних домішок. Ну, і звісно – гарний настрій та любов до своєї вправи.

"Любов обовязково. Хліб дуже чує. Настрій не той - боюся підходити. Треба з посмішкою і любов'ю. Я робила на пекарні, навчилася. Мама і бабуся вчили", - розповідає Наталія.

Таких, як Андрій та Наталія, які отримали грант на власну справу, на Чернігівщині – більше 60 підприємців. Завдяки державнй програмі "Еробота" в області цьогоріч вже вдалося створити близько 150 нових робочих місць.

"Головна умова надання мікрогранту – створення нових робочих місць. Грант від 50 до 250 тисяч. Якщо до 150 тисяч - мінімум 1 робоче місце., якщо 250 – 2 робочі місця. Із 66 позитивних рішень роботодавці заявили про створення 150 робочих місць. Від 1 до 6 в залежності від бізнесу", - прокоментував Сергій Роговець, заступник директора обласного центру зайнятості.

Повертати надані державою кошти Андрію та Наталії не потрібно. Вони повернуться в бюджет в якості сплачених податків.

"Час Чернігівський" писав про відновлення бізнесу на Чернігівщині:

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів