Загарбники зруйнували мости, дороги та економіку: як живе і до чого готується Сосницька громада

08 СЕРПНЯ 2022, 11:51

3453

Сосницька громада, хоча і не знаходилася під окупацією, та була відрізана, як тут кажуть від «великої землі». Це вже легендарна лебідка, якою користувалися жителі громади, аби переправити молоко, харчі, речі та ліки з одного боку річки на інший. Щодня нею перевозили тонни вантажів.

"Маленька переправа, яку зробили  дуже виручала. Велику кільксть молока, понад 2 тони щодня переправляли для громади для людей", - розповів Ігор Чернуха, заступник голови громади.

Ворожі колони постійно блукали територією корюківського району, до якого входить громада. І хоча тут не було інтенсивних боїв, є серед жителів району втрати. Досі в полоні люди і, зокрема, староста Нових Боровичів. 

"Втрати серед цивільного населення – 11 вбитих, серед них 2 дитини і 2 поранені. Троє мешканці Сновської громади, серед яких староста Нових Боровичів, в полоні. Доля їх не відома", - каже Іван Ващенко, начальник Корюківської районної військової адміністрації.

Загарбники зруйнували не тільки дороги та мости, а й підірвали економіку Сосницької громади. Одне з провідних підприємств вимушено перевезло значну частину своїх потужностей на захід України. Власники боялися, що окупанти відберуть виробництво. Порятунок був небезпечною пригодою, яка мала щасливий кінець. Зараз підприємці у роздумах щодо повернення.

"Якась колона йшла перед їм і вони швидко пролітали попали у воронку. Машина на бік. Треба було шукать підмогу. Ще найшли людей і знов повезли і такими путями", - розповідає Михайло, представник підприємства.

З ситуацією у Сосницькій громаді ознайомився начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Переконаний, що створення спеціальної економічної зони на Чернігівщині сприятиме пожвавленню економіки, звичайно ж за умови безпеки.

Працюють у Сосниці над облаштуванням укриттів.  В лікарні та школі - вони на фінальній стадії. Та все ж переважна більшість батьків школярів Сосниці схиляється до дистанційного навчання з 1 вересня.

"78% батьків бажають щоб діти навчалися онлайн. 25 батьків не планують повертатися зза кордону. Готуємо і безпечне середовище для майбутнього освітнього процесу", - каже директорка школи Тамара Володимирівна.

Під час наради з головами громад району говорили про оборону, відновлення економіки та підготовку до зими. Але пріоритет –  безпека людей.  

"Ті приміщення, де знаходяться люди. Головне  - це житя і здоров’я людей. Балансоутримувачі мають привести у відповідність всі приміщення, де знаходяться люди і це позиція головна і пріоритетна", - вважає В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Сосницька громада разом з іншими громадами, через війну відчувають серйозні проблеми з наповненням бюджету. А тому шукають шляхи його наповнення.

"Питання звільнення фопів від оподаткування на часі його переглянути, і потрібен індивідуальний підхід", - розповів Андрій Портний, голова Сосницької громади.

"Ми нарешті дійшли і прийняли рішення про створення індустріального парку Менський і подали документи до мінекономіки. Це буде гарне доповнення до вільної економічної зони", - ділиться планами Юрій Стальніченко, секретар Менської міської ради.

Одним з проблемних для Сосницької громади нині є відновлення доріг, мостів та логістичних маршрутів. Над цим зараз працюють. Зокрема, аби знову поєднати села громади, які опинилися по інший бік річки.

Читати також: Вдарили ракетою: ліцей у Михайло-Коцюбинському дивом не став братською могилою для 100 дорослих і дітей

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів