У громаді оригінально відновили роботу одного з міських садочків - він «переїхав» до ліцею

03 СЕРПНЯ 2023, 17:06

816

Причина - дитячий дошкільний заклад не обладнаний укриттям. Як інформує міська рада, повертати садочки до роботи було непросто.

Після звільнення міста, наприклад, садок №4 робив кілька спроб, і йому вдалось повністю відновити свою діяльність лише навесні поточного року. Значно важче далося місту відновлення роботи садка №1, оскільки він не обладнаний укриттям, і жодне з його приміщень не годиться для цього. Однак вихід є завжди.

Вже майже місяць, як «перший» садок переїхав у будівлю ліцею №1. Такий переїзд став можливим завдяки наявності зручного розташування приміщень початкової школи. В колишніх класних кімнатах зручно розмістилися три групи дошкільнят, поруч обладнані санітарні вузли, школа має модернізовану кухню, якою нині користуються кухарі дитсадка. А головне – у школі є добре обладнане укриття.

Нині в садок ходять близько 30 дошкільнят, які мають повноцінну можливість навчатися і розвиватися згідно всіх норм й відповідних програм.

«Не бояться діти й повітряних тривог. Збираються і спускаються в укриття спокійно й організовано, а щоб тривога не застала зненацька – сплять  частково одягненими. Єдине, чого поки що не вистачає дошкільнятам – дитячого майданчика, хоч пісочниці вже побудовані», - діляться подробицями переїзду у міській раді.

Те, що на словах звучить просто - в реальності знадобилося кілька інновацій. Так, шкільне подвір’я відмежувалось від проїжджої частини новенькими воротами, а приміщення, де розташувався садок, нині облаштовується окремим входом.

–Садок перебрався до нас до кінця літа, проте ми не знаємо, як розвиватимуться події далі, тому готуємося до різних варіантів. Якщо буде потреба в одночасній роботі садка і школи під одним дахом, треба максимально відмежувати їх одне від одного. І якщо в приміщенні це зробити цілком реально, то на вулиці відмежувати малят від школярів буде важче. Під питанням лишається й  харчування – зокрема як організувати приготування їжі для школярів і дошкільнят одночасно, бо вимоги до раціонів різні, – коментує потенційні проблеми директор ліцею №1 Юрій Гриценко.

Нині підвал ліцею під корпусом початкової школи перероблюють під укриття. Бо головне укриття знаходиться далеченько для дошкільнят, а в разі, якщо навіть садок не залишиться в ліцеї – початкова школа матиме власне зручне сховище. Для цього вже модернізували систему каналізації, практично збудували санітарний вузол, доробляють ремонт у приміщеннях.

Найближчим часом залишиться занести меблі і необхідний запас води, їжі та медикаментів. Також доведеться вирішити ще дві проблеми – опалення й просочення дощової води. І якщо перша легко вирішується двома-трьома додатковими радіаторами, підключеними до існуючої системи опалення, то над питанням гідроізоляції доведеться поміркувати.

"Час Чернігівський" писав про укриття для закладів освіти: 

Схожі новини

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

Фото

Духовна деокупація: ПЦУ розширює географію на північне прикордоння Чернігівщини

25 ЧЕРВНЯ 2024, 11:32

ТОП-переглядів