У чернігівських садках і школах є проблеми з укриттями та безпекою учнів

16 БЕРЕЗНЯ 2023, 21:40

1502

Фото з Telegram-каналу Дмитра Брижинського

У 38 садочку у Чернігові, як і ще у більше десяти таких закладах, досі немає ніякого укриття, а тому не може приймати дітей. Переймаються цим, як батьки, так і самі вихователі. Про це вони сказали начальнику міської військової адміністрації Дмитру Брижинському під час його перевірки закладів освіти міста.  

"У нас нема укриття. Взагалі нема? Гарний садочок. Нема підвалу, нічого? Садочок в гарному стані, є опалення все ціле. На наступному тижні питання будемо розглядати, дам доручення на зміни в бюджеті, щоб збудувати власні бомбосховища", - каже начальника Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Керівник військової адміністрації міста продовжує вивчати ситуацію зі станом укриттів в закладах освіти. І ця ситуація не скрізь однакова. 17-та школа теж немає свого сховища, а тому школярі та вчителі вимушені перебувати під час повітряних тривог у сусідній будівлі, де укриття перебуває далеко не в кращому стані, з поганим освітленням і туалетами.  

"Ви зверталися до міської ради чи когось за допомогою ? Ні. Чому? Справа в тому, що  це сховище… Так воно орендоване, але там же діти", - продовжує Брижинський.  

У 20-й школі ситуація з укриттям набагато краща. Ремонт зробили за бюджетні кошти. Школу перевели на 2 зміни, аби вдалося всіх школірів розмістити у сховищі.  Нині заклад продовжують відновлювати після ворожих обстрілів.

"Наше укриття має поощу 220 м2. Якщо розрахувати більше 200 діток можуть зайти. Якщо всіх забезпечити то наша школа працює у 2 зміни", - розповідає Наталія Малець, директорка школи.

А от у 9й школі з облаштування укриття допоміг нардеп Сергій Гривко та міжнародні фонди. Діти і вчителі можуть тут перебувати в гарних умовах.             

"Ми саджаємо одночасно 175 дітей. Є санвузли бойлер вентиляція сучасна. Коли терба включаємо холодне повітря, коли прохолодно – тепле. Не вистачає сучасних лавочок, все інше є", - показує Людмила Хатимирська, директорка школи.

У школах Чернігова практично відсутня охорона під час навчального процесу дітей. А тому про безпеку школярів, а особливо під під час військового стану, потрбно негайно подбати, вважає Дмитро Брижинський.

"Відсутня система охорони закладів освіти, підходів. Сторожа заступають в нічний час, про безпеку дітей вдень у військовий час, коли багато зброї. Це питання відкрите, треба піднімати у контексті програми Безпечне місто виходитиму з пропозиціями покращення ситації в закладах, де навчаються наші діти", - резюмує Дмитро Брижинський.

Начальник міської військововї адміністрації продовжить вивчати питання цивільного захисту і надалі готовність закладів у Чернігові. Незабаром відбудеться засідання представників сил оборони міста для вирішення проблем.

"Час Чернігівський" писав про проблеми з укриттями у Чернігові:

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів