Прикордонні громади Чернігівщини: інформаційний фронт. ПРО ПРОЕКТ

Чер 25, 18:52

1390

Таку назву має проект, який громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» буде реалізовувати впродовж червня - жовтня 2022 року.

«Основна мета проекту - це, насамперед, регулярно повідомляти жителів прикордонних громад Чернігівської області, надаючи їм достовірну та актуальну інформацію про події в регіоні та ситуацію на кордоні»,  - коментує керівник проекту Дмитро Гапоненко.

Як відомо, 80% Чернігівської області постраждали внаслідок бойових дій та окупації. Прикордонні громади були окуповані з самого початку повномасштабного вторгнення Росії. З 24 лютого і до початку квітня 2022 р. населення перебувало у повній інформаційній блокаді. Після звільнення зв’язок був частково відновлений. 

Втім залишається ряд проблем пов’язаних з підключенням до Інтернету і покриттям мобільним зв’язком, а головне – тут практично припинили діяльність місцеві ЗМІ (газети та сайти), частково через економічні проблеми та порушення логістики Укрпошти.

«Ще до 24 лютого 2022 р. чимало населених пунктів прикордоння Чернігівщини знаходилися у полі дії російських і білоруських мобільних операторів та цифрового ТБ. Проте, за нашими даними, за останні 3 роки частка людей у північному прикордонні, які черпають інформацію із Інтернет, зокрема – через соціальні мережі значно зросла. Саме тому орієнтація на поширення інформації у мережі Інтернет та соціальних мережах, на нашу думку, є найкращим і надійним інструментом протидії агресору в інформаційній боротьбі на даному етапі»,  - вважає Дмитро Гапоненко.

Проект реалізовуватиметься у 10 прикордонних об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області: Новгород-Сіверській, Семенівській, Холминській, Корюківській, Сновській, Городнянській, Добрянській, Ріпкинській, Любецькій та Михайло-Коцюбинській.

Впродовж чотирьох місяців буде підготовлено відеосюжети про кожну зі згаданих громад. До речі, тематику сюжетів запропонують самі читачі. А ще передбачено зворотній зв’язок, вивчення проблематики інформаційного поля та експертне опитування.

* * * 

Проект реалізується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом

Схожі новини

Вiдео

Ляшко виклав відео з власною військовою присягою

Жов 03, 16:57

Вiдео

Тепло для українських захисників: волонтери з Чернігова налагодили виробництво окопних свічок

Жов 03, 14:45

На Донеччині загинув воїн із Носівської громади

Жов 03, 13:24

Готель «Слов’янський» ніхто не захотів. Працівники звільнилися

Жов 03, 10:05

Фото

Чернігівський ринок новобудов: що і де і як будується?

Жов 03, 09:05

Надію Двойнос, дружину колишнього старости Жукоток, підозрюють у передачі розвідданих ворогу

Жов 03, 06:16

Вiдео

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди»

Жов 02, 21:42

ТОП-переглядів