Прикордонні громади Чернігівщини: інформаційний фронт

Чер 25, 18:52

1096

Таку назву має проект, який громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» буде реалізовувати впродовж червня - жовтня 2022 року.

«Основна мета проекту - це, насамперед, регулярно повідомляти жителів прикордонних громад Чернігівської області, надаючи їм достовірну та актуальну інформацію про події в регіоні та ситуацію на кордоні»,  - коментує керівник проекту Дмитро Гапоненко.

Як відомо, 80% Чернігівської області постраждали внаслідок бойових дій та окупації. Прикордонні громади були окуповані з самого початку повномасштабного вторгнення Росії. З 24 лютого і до початку квітня 2022 р. населення перебувало у повній інформаційній блокаді. Після звільнення зв’язок був частково відновлений. 

Втім залишається ряд проблем пов’язаних з підключенням до Інтернету і покриттям мобільним зв’язком, а головне – тут практично припинили діяльність місцеві ЗМІ (газети та сайти), частково через економічні проблеми та порушення логістики Укрпошти.

«Ще до 24 лютого 2022 р. чимало населених пунктів прикордоння Чернігівщини знаходилися у полі дії російських і білоруських мобільних операторів та цифрового ТБ. Проте, за нашими даними, за останні 3 роки частка людей у північному прикордонні, які черпають інформацію із Інтернет, зокрема – через соціальні мережі значно зросла. Саме тому орієнтація на поширення інформації у мережі Інтернет та соціальних мережах, на нашу думку, є найкращим і надійним інструментом протидії агресору в інформаційній боротьбі на даному етапі»,  - вважає Дмитро Гапоненко.

Проект реалізовуватиметься у 10 прикордонних об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області: Новгород-Сіверській, Семенівській, Холминській, Корюківській, Сновській, Городнянській, Добрянській, Ріпкинській, Любецькій та Михайло-Коцюбинській.

Впродовж чотирьох місяців буде підготовлено відеосюжети про кожну зі згаданих громад. До речі, тематику сюжетів запропонують самі читачі. А ще передбачено зворотній зв’язок, вивчення проблематики інформаційного поля та експертне опитування.

* * * 

Проект реалізується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом

Схожі новини

Мера Чернігова не пустили закордон: версії та коментарі

Лип 03, 22:42

Вiдео

Чернігівщина та Іль-де-Франс - що спільного?

Лип 03, 19:43

У Чернігові влада пропонує людям, які втратили житло, кімнати у гуртожитках

Лип 03, 17:41

Глиняний Патрон «пішов з молотка»

Лип 03, 16:19

Скільки на Чернігівщині об’єктів зазнали уражень від російської армії?

Лип 03, 13:44

Вiдео

Роботи вистачить усім: мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали

Лип 03, 11:10

Тікаючи з Чернігівщини, росіяни ховали гранати в сухпайках

Лип 03, 09:18

ТОП-переглядів