Православні свята: Покрова Пресвятої Богородиці

01 ЖОВТНЯ 2023, 15:18

843

о.Роман (Кіникі)

Настоятель Катерининського храму о. Роман Кіник розповідає про одне із найдавніших християнських свят, яке до того ж має довгу історію та багаті традиції саме на теренах України. Далі пряма мова.


1 жовтня за новоюліанським календарем Свята Православна церква України і інші помісні православні церкви, які живуть за новоюліанським календарем, згадують пам'ять Покрови Пресвятої Богородиці. Прославляють Пресвяту Богородицю і співають «Радуйся, радосте наша, покрий нас від всякого зла чесним своїм омофором».

Кажуть, що саме Свято Покрови пов'язане з нашим народом, з руським народом, із сучасними українцями, які живуть на древній руській українській землі.

Ікона Покрови у Катерининській церкві

Був похід на Константинополь. І в одних історичних джерелах говориться про сарацин, а в інших джерела говориться про те, що київський князь і своєю дружиною підійшли до древніх мурів Константинополя (Царгорода). І дивним чудом Пресвята Богородиця, з 'явившись у храмі Влахернському, звершила молитву. І сталося чудо. І кораблі, які були на морі, розкидали вітер і буря.

Наш народ святкує це свято надзвичайно потужно і сильно. Бо навіть в Константинополі не так шануються свято, як шанують його у нас. Є велика ймовірність, що саме це чудо ми відчули на собі. І тому і звертаємось до Пресвятої Богородиці як до нашої покровительки-заступниці.

Ми знаємо, що основним храмом Запорізької Січі був храм Покрови Пресвятої Богородиці. Ми знаємо, що навіть Катерининський храм в XIX столітті не був в такому вигляді, як зараз ми його бачимо. Тоді до нього була прибудована тепла Покровська церква. А храм був, є і залишатиметься козацьким, бо збудований в честь перемоги козаків на Азові.

Тому Свято Покрови ми шануємо урочисто і радісно. І знаємо, що не маємо іншої заступниці, і не маємо іншої помічниці, крім Пресвятої Богородиці. Бо саме Покрова Пресвятої Богородиці є для нас як цей образ - образ перемоги, образ мужності, образ сміливості. Це образ незанепаду і поразки, а образ перемоги і потуги до боротьби і до життя.

Вітаю всіх святом в честь Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і з днем її Покрови. Хай Пресвята Богородиця покриває всіх нас своїм омофором від всякого зла і оберігає від всякого ворога і  супротивника.

Знаємо, яка б сила не була у ворога, але якщо там немає правди, то і сила приречена на поразку. А правда перемагає завжди. З нами Бог, з нами Пресвята Богородиця, тому ми приречені на перемогу і приречені стати переможцями у війні, яка йде зараз в нас, в нашій Україні. допоможе нам і захистить нас, бо ми не відходимо від неї, тому вона є поруч із нами.

"Час Чернігівський" писав про церкву та священників:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів