Православні свята: Покрова Пресвятої Богородиці

01 ЖОВТНЯ 2023, 15:18

1085

о.Роман (Кіникі)

Настоятель Катерининського храму о. Роман Кіник розповідає про одне із найдавніших християнських свят, яке до того ж має довгу історію та багаті традиції саме на теренах України. Далі пряма мова.


1 жовтня за новоюліанським календарем Свята Православна церква України і інші помісні православні церкви, які живуть за новоюліанським календарем, згадують пам'ять Покрови Пресвятої Богородиці. Прославляють Пресвяту Богородицю і співають «Радуйся, радосте наша, покрий нас від всякого зла чесним своїм омофором».

Кажуть, що саме Свято Покрови пов'язане з нашим народом, з руським народом, із сучасними українцями, які живуть на древній руській українській землі.

Ікона Покрови у Катерининській церкві

Був похід на Константинополь. І в одних історичних джерелах говориться про сарацин, а в інших джерела говориться про те, що київський князь і своєю дружиною підійшли до древніх мурів Константинополя (Царгорода). І дивним чудом Пресвята Богородиця, з 'явившись у храмі Влахернському, звершила молитву. І сталося чудо. І кораблі, які були на морі, розкидали вітер і буря.

Наш народ святкує це свято надзвичайно потужно і сильно. Бо навіть в Константинополі не так шануються свято, як шанують його у нас. Є велика ймовірність, що саме це чудо ми відчули на собі. І тому і звертаємось до Пресвятої Богородиці як до нашої покровительки-заступниці.

Ми знаємо, що основним храмом Запорізької Січі був храм Покрови Пресвятої Богородиці. Ми знаємо, що навіть Катерининський храм в XIX столітті не був в такому вигляді, як зараз ми його бачимо. Тоді до нього була прибудована тепла Покровська церква. А храм був, є і залишатиметься козацьким, бо збудований в честь перемоги козаків на Азові.

Тому Свято Покрови ми шануємо урочисто і радісно. І знаємо, що не маємо іншої заступниці, і не маємо іншої помічниці, крім Пресвятої Богородиці. Бо саме Покрова Пресвятої Богородиці є для нас як цей образ - образ перемоги, образ мужності, образ сміливості. Це образ незанепаду і поразки, а образ перемоги і потуги до боротьби і до життя.

Вітаю всіх святом в честь Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і з днем її Покрови. Хай Пресвята Богородиця покриває всіх нас своїм омофором від всякого зла і оберігає від всякого ворога і  супротивника.

Знаємо, яка б сила не була у ворога, але якщо там немає правди, то і сила приречена на поразку. А правда перемагає завжди. З нами Бог, з нами Пресвята Богородиця, тому ми приречені на перемогу і приречені стати переможцями у війні, яка йде зараз в нас, в нашій Україні. допоможе нам і захистить нас, бо ми не відходимо від неї, тому вона є поруч із нами.

"Час Чернігівський" писав про церкву та священників:

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів