На жалобних заходах до 80-роковин Корюківської трагедії вперше служив новий єпископ ПЦУ

Бер 02, 14:50

1614

1-2 березня 1943 року нацисти спалили Корюківку разом з тисячами її жителів. Корюківська трагедія – є одним з найбільших військових злочинів Другої світової війни. 

У містечку вшанували пам'ять закатованих ворогом жителів. 80 років тому тільки у центрі Корюківки було вбито 500 людей. Через це науковці просять змінити назву пам’ятника «героїчного опору» на «вшанування жертв».

"1 березня 1943 року тут знаходився ресторан. Карателі вели жителів центральних вулиць групами і розстрілювали. Останки людей не перепоховані, і ми стоїмо на місці, де був розстріл. Пам’ятник треба перейменувати на пам’ятник вшанування жертв Корюківської трагедії 1-2 та 9 березня 1943 року", - каже Людмила Бабич, директорка корюківського історичного музею.

За час  окупації на Чернігівщині нацисти знищили понад 60 населених пунктів. Точної кількості жертв серед мирного населення досі не встановлено. Але вона точно перевищує 50 тисяч осіб, стверджують науковці. 

"Корюківська трагедія найбльша у Другій світовій війні в Європі. На території Україні було знищено понад 670 населених пунктів. Корюківка є найбільшою, потім Козари на Носівщині", - сказав Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті, - "Всього ми порахували щонаменше понад 50 тисяч людей знищено. Чому понад? Половину сіл, які наш інстиуту проаналізував документи, було написано просто вбито багато людей. Яка кількість невідома".

Під час вшанування Корюківської трагедії провели паралелі з нинішньою війною. Російські загарбники, як і нацисти, 80 років потому вчиняють військові злочини в Україні.

"Історія має властивість повторюватися. Інша тоталітарна держава, режим прийшов на нашу землю, і є багато тих, хто віддали життя за волю України. І наш обов’язок - намагатися наблизити перемогу нашого війська і держави", - сказав Антоній, єпископ Чернігівський та Ніжинський Православної Церкви України.

Дослідники продовжать вивчати архівні документи. Хочуть приділити увагу ролі угорських військ, які брали активну участь у злочинах.

"Час Чернігівський" писав десятки матеріалів про злочини російських нацистів на Чернігівщині:

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів