Десятикласники з Чернігівщини вирощують на продаж мікрозелень

15 БЕРЕЗНЯ 2024, 12:44

3364

Антон Сало та Ростислав Попович

Антон Сало та Ростислав Попович

15-річні Антон Сало та Ростислав Попович, десятикласники з Куликівки, вирощують вдома мікрозелень. Це молоденькі сходи їстівних рослин, які тільки-но розкрили насіння і відростили перші справжні листочки. Зелень продають у ресторани та жителям громади. 

— Мікрозелень ще називають мікрогрін (з англійської — маленька зелень), — це невеликі паростки овочів, зелені і трав, їх їдять після 7-14 днів від початку посіву, — пояснює Антон САЛО. — У мікрогріні в п’ять разів більше вітамінів, ніж у дорослих рослинах. 

Асортимент мікрозелені налічує десятки різних культур, але найпопулярніші: буряк, редис, соняшник, горох, капуста, крес-салат, соя, овес, гречка, гірчиця, дайкон, кінза, амарант.

— Займаємося своєю фермою місяця півтора, — продовжує Ростислав ПОПОВИЧ. — Зараз вирощуємо горох, соняшник, редиску, гірчицю, кінзу, моркву, буряк. Серед фаворитів — горох і соняшник. Купують в ресторани, магазини. Часто беруть собі жінки, які слідкують за правильним харчуванням. 

Десятикласники з Чернігівщини вирощують на продаж мікрозелень

— Чому саме мікрозелень?

— Промоніторили ситуацію по нашій громаді. Не було нікого, хто ще б займався подібним. Поцікавилися в місцевих кафе і ресторанах, чи було б їм цікаво купувати, і вони погодилися. Батьки нас підтримали.

— Вам по 15 років. Де взяли гроші на відкриття бізнесу? 

 — Починали з 500 гривень, які назбирали з кишенькових. Більше жодної гривні у батьків на бізнес не брали. Грошей вистачило на 100 лотків та декілька кілограмів насіння. Все замовляємо через інтернет. Насіння треба спеціальне, звичайне так швидко не проросте. Стелажі зробили з тих матеріалів, що були вдома. Для освітлення взяли звичайні лед-лампи, — додає Антон. — Наш бізнес швидко окупився. Зароблені кошти ми теж вклали, щоб працювали далі. Тепер працюємо більше на асортимент. В планах ще розширюватися. 

Зараз на стелажах близько 40 лотків. Продаємо по 60-70 гривень. Вага чистої зелені з одного лотка 100-150 грамів, в залежності, яка культура. Горошку і соняшнику більше. 

Сам  процес вирощування не надто кропіткий. В пластиковий лоточок вкладаємо кокосову (лляну, синтетичну) підстилку. Зверху кладемо насінину і придавлюємо. Потім залишаємо на добу в темному  і теплому місці. За цей час прокльовується росточок. Тоді ж треба перенести у світле і тепле місце. 

Мікрогрін не треба поливати. Його слід бризкати з пульверизатора теплою водою. Краще робити це двічі на день, зранку та ввечері. Віддаємо у продаж зелень у цьому ж лоточку. 

Зрізати і споживати зелень можна, коли вона буде заввишки від чотирьох сантиметрів і з’являться перші справжні листочки. Це десь через 5-14 днів після висівання.

Десятикласники з Чернігівщини вирощують на продаж мікрозелень

— Бізнес не заважає навчанню у школі? 

— Встигаємо. На заклад насіння та полив щодня треба година-дві часу, — підраховує Ростислав. — Дружимо, до речі, не так давно, з серпня 2023 року. Інформацію вивчали в інтернеті, переглядали відео в ютубі. Для вирощування зелені виділили кімнату в квартирі Антона. Треба, щоб горіло світло щодня близько 12 годин і було тепло близько 20 градусів. За електроенергію вираховуємо і платимо окремо батькам. 

— Доставка є?

— Ні, поки тільки по Куликівці. Зелень не любить перепадів температури, морозів. Тому пересилку не переживе.

Авторка: Ольга САМСОНЕНКО, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів