Жирохов: Україна б’є по Криму, ракети оминають Чернігів, затишшя на фронті

24 ВЕРЕСНЯ 2023, 20:56

2113

Михайло Жирохов

У цьому випуску говоримо із воєнним експертом Михайлом Жироховим про те, що зміниться на фронті після звільнення міністра оборони Резнікова, прорив першої лінії оборони росіян, успішні удари по т.о. Криму і не тільки.

Дивіться відео або текстову редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Продовжуємо говорити про ситуацію на фронтах російсько -української війни із військовим експертом Михайлом Жироховим. Пане Михайло, перше питання буде таке. Недавно був звільнений міністр оборони України Рєзніков. Чи зміниться після цього щось на фронті?

- Потрібно розуміти, що Міністерство оборони не несе вантаж саме військової бойової підготовки. Воно відповідає, перш за все, за логістику, за закупівлю всього для війська. І за мобілізацію певним чином. Тобто на ведення бойових дій напряму це не впливає.

Це стара пост-радянська звичка, що міністр оборони – це політична військова фігура. Приміром, в тій же росії міністр оборони має певну вагу і до нього прислухаються.

У європейських країнах, в США і у нас - це просто посада менеджера. І якщо менеджер є неефективним, його змінюють.

Щодо наших західних союзників, то для них не важливо, хто привезе лист із потребами для ЗСУ: Резніков, Умеров або ще хтось. У них є стратегічне бачення і є розуміння ситуації.

– Посилюються українські удари по тимчасово окупованому Криму. Як це вдається і навіщо робиться?

- Це багатошарова операція, і вона почалась не вчора і не позавчора.

Спершу сили ССО винищили радіолокаційні станції. Приміром, «вишки Бойка» - там знаходилась радіолокаційна станція «Нєва», на мисі Тарханкут була знищена радіолокаційна станція «Подльот»,  ще удар, якщо не помиляюсь, по Феодосії, де було знищено ще одну радіолокаційну станцію. Таким чином, у протиповітряної оборони окупованого Криму з'явилась прошарина, куди можна ударити більш далекобійною зброєю. І зараз це використовується.

Спочатку безпілотники, про які росіяни говорили, що це такі саморобні безпілотники, яких вони «збивають по 20 штук». Але вони навантажують систему ППО, тобто воно стріляє і розряджається по цим цілям. Потім йде удар Stormshadow. І це, перш за все, знищення цих сил та засобів, які використовуються для ударів по Україні. Тобто зараз, наприклад, всі підводні човни відведені від Севастополя - після того, як був втрачений підводний човен «Ростов-на-Дону» і великий десантний корабель «Мінськ».

Наступний етап, як я бачу, це буде нанесення ударів по інфраструктурі, яка задіяна в логістиці угруповання, що воює на Запорізькому фронті. В окупованому Криму всього одна гілка залізниці, це вузлова станція «Джанкой», є мости через Чонгар. Тобто оце буде наступним. Але ці удари будуть нанесені перед активними діями, тому що залізниця дуже швидко відновлюється. У росіян дуже потужні залізничні війська, тож це має сенс тільки за добу-дві-три.

– ЗСУ прорвали першу лінію оборони росіян. Що це дає?

- Із військової точки зору, цей прорив не має стратегічного значення. Тобто прорвали тільки силами особового складу, силами піхоти. Для того, щоб ввести в бій танкові сили, потрібен плацдарм. Потрібно більше проривання, тобто знищення інженерними військами мінних полів, фортифікаційних споруд, для того, щоб танки могли діяти. На жаль, такого зараз немає.

Тобто піхота зайшла за «лінію Суровікіна», зайняла декілька опорних пунктів, але танки ще не пішли.

– Терористичні ракетні удари росіян наразі майже не наносяться по Чернігівщині. Чому?

– Це далекобійна зброя і використовувати її проти Чернігова, який знаходиться у 100 -200 кілометрах від кордону, сенсу немає. Для того, щоб знищувати цілі на Чернігівщині, росіяни використовують і міномети, і артилерію, і - якщо потрібно - то і «шахеди». Нещождавно був удар по Семенівській міській раді саме «шахедом». Коли почнеться кампанія по знищенню енергетичної структури України, то і Чернігів може опинитися під удар.

– Загальна ситуація на фронті?

– Зараз багато хто говорить, що на фронті затищщя . Але росіяни змогли зберегти деякі резерви, і вони планують наносити удар таким чином, щоб він прийшовся під початок сезону дощів. Для того, щоб у відповідь було дуже важко і оборонятися, і наступати. Коли почнеться сезон дощів і далі до січневих морозів бойові дії будуть або припинені зовсім, або матимуть локальний характер.

Тому для росіян зараз дуже важливо сконцентруватися, і саме з цим пов'язане перекидання сил і засобів. І, скоріш за все, найближчим часом на Купʼянському напрямку і на Донецькому вони завдадуть потужних ударів. Наскільки там витримає наша оборона, це покаже тільки час.

* * *

Дивіться попередні виупуски програми "Воєнний час": 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів