З депутатського крісла – в єгерську бригаду: депутат з Чернігівщини воює на американських гаубицях

05 КВІТНЯ 2023, 20:15

3179

З депутатського крісла – в єгерську бригаду: депутат з Чернігівщини воює на американських гаубицях

Євген Коновальчук

Депутат Ніжинської районної ради з «Слуги Народу» Євген Коновальчук воює в 71-шій окремій єгерській бригаді, що підпорядковується десантно-штурмовим військам. На війну пішов добровольцем. Євген виконує спеціальні завдання, пов’язані з розвідкою та артилерією на одному з найгарячіших напрямків.

«Першого ж дня я сів на авто забрав бабусю з Ніжина, сина з Киїнки і вивіз їх на Західну Україну, - пригадує депутат. – До війни я працював у фірмі, яка торгує запчастинами до сільгосптехніки, тому виїхав на службовому авто. Потім мені подзвонило начальство і сказало не повертатись, бо логістика до Ніжина була ускладнена, місто оточували російські війська. Рекомендували перечекати».

За словами Євгена Коновальчука спочатку він став шукати можливості допомоги на місці – возив службовим бусом гуманітарку, допомагав у волонтерському штабі, але не зміг спокійно спостерігати за тим, що відбувається і пішов до місцевого військкомату.

«5-го березня я пройшов комісію, але з’явились якісь проблеми бюрократичні. Повернувся за два дні, 7 березня, з тим чи візьмуть мене в армію. Сказали прийти наступного дня. Прийшов, сів в автобус і поїхав».

Таким чином депутат Ніжинської райради потрапив в новосформовану 71-шу окрему єгерську бригаду, яка спочатку числилась в армійському резерві, а потім потрапила в підпорядкування десантно-штурмовим військам ЗСУ.

Чим конкретно займається районний депутат, а нині боєць ДШВ Євген Коновальчук, він просить не вказувати. Каже, що виконує досить специфічну, але важливу роботу, яка пов’язана вона як з розвідкою так і з артилерією.

«Зараз наша бригада на Східному напрямку. Роботи вистачає, - розповідає Євген. – Ворог намагається штурмувати, просунутись, тож артилерії доводиться постійно працювати. Те, що ми виконуємо це більш стримувальна роль. А от самохідна артилерія – вона більше для наступу. Ми працюємо на ствольній арті, маємо прекрасні американські 105-ти міліметрові гаубиці «М101». Цей апарат доволі точний, хоча і старенький, це ж друга світова війна. Але снарядного голоду ми наразі не відчуваємо, з цим калібром проблем немає».

«З районної ради дзвонять, запрошують на сесії?» - запитуємо в Євгена.

«Дзвонили. Пояснив, що служу. Побажали успіху, ще грамоту мені виписали з нагоди Дня ЗСУ. Так що в мене є грамота від районної ради в рамочці, чекає мене в Ніжині», - посміхається депутат.

«Які плани на майбутнє?»

«Перемогти і повернутись додому. Як у всіх».

"Час Чернігівський" писав про бійців:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союз

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів