З депутатського крісла – в єгерську бригаду: депутат з Чернігівщини воює на американських гаубицях

Кві 05, 20:15

2876

З депутатського крісла – в єгерську бригаду: депутат з Чернігівщини воює на американських гаубицях

Євген Коновальчук

Депутат Ніжинської районної ради з «Слуги Народу» Євген Коновальчук воює в 71-шій окремій єгерській бригаді, що підпорядковується десантно-штурмовим військам. На війну пішов добровольцем. Євген виконує спеціальні завдання, пов’язані з розвідкою та артилерією на одному з найгарячіших напрямків.

«Першого ж дня я сів на авто забрав бабусю з Ніжина, сина з Киїнки і вивіз їх на Західну Україну, - пригадує депутат. – До війни я працював у фірмі, яка торгує запчастинами до сільгосптехніки, тому виїхав на службовому авто. Потім мені подзвонило начальство і сказало не повертатись, бо логістика до Ніжина була ускладнена, місто оточували російські війська. Рекомендували перечекати».

За словами Євгена Коновальчука спочатку він став шукати можливості допомоги на місці – возив службовим бусом гуманітарку, допомагав у волонтерському штабі, але не зміг спокійно спостерігати за тим, що відбувається і пішов до місцевого військкомату.

«5-го березня я пройшов комісію, але з’явились якісь проблеми бюрократичні. Повернувся за два дні, 7 березня, з тим чи візьмуть мене в армію. Сказали прийти наступного дня. Прийшов, сів в автобус і поїхав».

Таким чином депутат Ніжинської райради потрапив в новосформовану 71-шу окрему єгерську бригаду, яка спочатку числилась в армійському резерві, а потім потрапила в підпорядкування десантно-штурмовим військам ЗСУ.

Чим конкретно займається районний депутат, а нині боєць ДШВ Євген Коновальчук, він просить не вказувати. Каже, що виконує досить специфічну, але важливу роботу, яка пов’язана вона як з розвідкою так і з артилерією.

«Зараз наша бригада на Східному напрямку. Роботи вистачає, - розповідає Євген. – Ворог намагається штурмувати, просунутись, тож артилерії доводиться постійно працювати. Те, що ми виконуємо це більш стримувальна роль. А от самохідна артилерія – вона більше для наступу. Ми працюємо на ствольній арті, маємо прекрасні американські 105-ти міліметрові гаубиці «М101». Цей апарат доволі точний, хоча і старенький, це ж друга світова війна. Але снарядного голоду ми наразі не відчуваємо, з цим калібром проблем немає».

«З районної ради дзвонять, запрошують на сесії?» - запитуємо в Євгена.

«Дзвонили. Пояснив, що служу. Побажали успіху, ще грамоту мені виписали з нагоди Дня ЗСУ. Так що в мене є грамота від районної ради в рамочці, чекає мене в Ніжині», - посміхається депутат.

«Які плани на майбутнє?»

«Перемогти і повернутись додому. Як у всіх».

"Час Чернігівський" писав про бійців:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союз

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів