Унікальний договір підписала Чернігівська РВА з німецьким районом Зегеберг: як це працюватиме?

21 БЕРЕЗНЯ 2024, 21:37

2089

Делегація Чернігівського району в Німеччині

Унікальний договір про співпрацю підписала Чернігівська районна державна адміністрація з німецьким районом Зегеберг. Це перший договір на рівні районів в Україні.

"Це є місток між Чернігівським районом та районом Зегеберг, який допоможе нам співпрацювати в економічній, культурній сфері, робити кращим життя наших двох районів", - каже Сергій КРАМАРЕНКО, перший заступник голови Чернігівської РДА.

Сергій КРАМАРЕНКО, перший заступник голови Чернігівської РДА

Сергій КРАМАРЕНКО

Одним із ключових питань співпраці є відновлення районної лікарні, яка дуже постраждала під час активних бойових дій.

"Нам запропоновано було надати перелік того обладнання, що ми потребуємо, не тільки обладнання, але й витратних матеріалів, ліків і таке інше. Ми надали цей перелік. Тепер район Зегеберг буде працювати над цим переліком і пропонувати те, чим вони можуть нам допомогти", - розповіла Інна ФЕСЕНКО, генеральна директорка Чернігівської районної лікарні.

Інна ФЕСЕНКО, генеральна директорка Чернігівської районної лікарні

Інна ФЕСЕНКО

Німців особливо зацікавив унікальний український досвід у реабілітації, набутий під час повномасштабної війни.

"Що зацікавило партнерську сторону – так це наші здобутки у військовій медицині, а також у реабілітації військових і цивільних мешканців нашого району, це психологічна та фізична реабілітація. Такого досвіду у них нема і їм дуже цікаво це з приводу поранень, оперативних втручань і ментальних втручань", - каже Інна Фесенко.

Окрім економічної допомоги домовились також і про культурну співпрацю. Зокрема, за кілька місяців мають відбутися візити школярів з Чернігівського району до району Зегеберг та відвідування Чернігівщини німецькими партнерами.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Пам’ятаємо і чекаємо: щемлива зустріч родин полеглих і безвісти зниклих захисників

31 ТРАВНЯ 2026, 19:44

На Чернігівщині чоловік зробив лицарську кольчугу з копійок: монети збирали всім селищем

31 ТРАВНЯ 2026, 16:47

«Костюм ведмедя безплатно, квіти нарвали в друзів і сусідів»: як діти на вогнегасники збирали

31 ТРАВНЯ 2026, 14:14

Пішов на війну 19-річним: ветерану Другої світової з Чернігівщини 100 років

31 ТРАВНЯ 2026, 12:17

Пряма мова

Воєнний оглядач розповів про загрозу для Чернігівщини з Білорусі

31 ТРАВНЯ 2026, 11:07

Наймала квартиру в прикордонні, де чоловіки чекали «зручного моменту»: на Чернігівщині судили організаторку схем перетину кордону

31 ТРАВНЯ 2026, 09:34

Фото

Росіяни атакували Чернігівщину безпілотником: загинув чоловік

31 ТРАВНЯ 2026, 08:59

ТОП-переглядів