Україна має бути з хлібом: у чернігівських аграріїв активна фаза посівної компанії

Май 11, 07:35

852

На полях, по яким ще нещодавно їздила ворожа техніка, вже працюють чернігівські аграрії. Через війну вони зазнали колосальних збитків, втратили дорогоцінний час, мають проблеми з паливом, але вірять, що українці подолають усі труднощі.

На "Чернігівському племпідприємстві", що у Довжику, нині активна фаза - триває сівба. Якби складно не було, країна має бути з хлібом, кажуть місцеві аграрії.

Паска і весна пізні, дощі, місяць окупації. Уже б все зробили давно.Ми сіємо 700 га пшениці, 300 га жита. Треба, щоб хліб був, - розповідає Михайло Бондар, головний агроном агропідприємства.

На племпідприємстві під час окупації рашистами, техніка та комплекси вціліли. Але аграрії, які також роблять ставку на тваринництві, зазнали великих збитків. 

До війни доїли 12 тон на добу, через окупацію була одна дойка, молоко не було потрібне, випоювали телят, людям роздавали. У фінансовому плані - це нас підкосило, - каже Олександр Вертебний, голова правління агропідприємства.

Чимало агрокомпаній на Чернігівщині свої землі вирішили цьогоріч не обробляти через несприятливі економічні умови, страх війни та інші ризики. Але у Довжику аграрії не з боязких і готові бути на сторожі продовольчої безпеки України.

Україна самодостатня країна. Голоду не буде. У світовому масштабі - від нас відрізають порти, нема куди діть врожай. Це вплине на ціну, але я думаю до осені логістика вибудується, - впевнений Олександр Вертебний.

Схожі новини

Фото

На Менщині в останню путь провели загиблого захисника

Май 24, 16:31

Чернігівська міська рада: повідомляйте про «точки» продажу алкоголю на 102

Май 24, 14:08

Фото

Постраждала від російських бомб: у Чернігові стартує ремонт обласної лікарні

Май 24, 11:08

Фіни хочуть допомогти школам на Чернігівщині

Май 24, 09:33

Вiдео

Майже 3 місяці у підвалі: родина із Чернігова мешкала в укритті після втрати житла

Май 24, 08:18

Про головне

Ракетна загроза, авіаудари та будівництво укріплень: Генштаб про ситуацію на північних кордонах

Май 24, 07:44

У Чернігові обговорюють закриття шкіл та садочків: через відсутність офіційної інформації ширяться чутки

Май 24, 07:22

ТОП-переглядів