У драмтеатрі захисною плівкою вкрили понад півтисячі м2 зруйнованого даху

25 ВЕРЕСНЯ 2023, 18:35

827

У драмтеатрі захисною плівкою вкрили понад півтисячі м2 зруйнованого даху

Так виглядав дах театру після удару ракети

Місяць після жахливого теракту, коли росія запустила ракету по культурній споруді. Тоді загинуло семеро людей, понад 180 отримали поранення. Який стан справ у театрі зараз?

У Департаменті культури і туризму ОДА звітують: станом на 18 вересня вже завершене прибирання трьох поверхів та підвалу театру від будівельного сміття. Силами колективу та волонтерів вдалося вкрити плівкою усі пошкоджені вікна, крім п’яти арочних вікон на фасаді театру, яким не загрожує дощ.

Також фахівці ДСНС провели протиаварійні роботи щодо усунення потенційно небезпечних металевих та дерев’яних конструкцій пошкодженого даху.

Власними силами ведеться робота щодо тимчасового накриття пошкодженого даху для убезпечення від несприятливих погодних умов будівлі театру (орієнтовна площа тимчасового покриття вже становить 550-560 м2).

7 вересня 2023 складений експертний звіт згідно з яким будівля віднесена до категорії ІІІ, яка визначає технічний стан конструкції як не придатний до нормальної експлуатації та передбачає необхідність виконання ремонту, підсилення або заміну пошкоджених конструкцій, а до проведення цих заходів можливе використання об’єкту за обмеженим режимом експлуатації. На даний час будівля театру експлуатується частково.

«Комісійне обстеження технічного стану Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичному театру імені Т. Г. Шевченка, який було пошкоджено внаслідок ракетної атаки рф 19 серпня проведено 07 вересня 2023 року. До складу комісії увійшли фахівці Департаменту культури, Управління містобудування та архітектури, Управління капітального будівництва облдержадміністрації, архітектор Султанов А.А. та працівники пошкодженого театру…18 вересня комунальним підприємством укладено договір на підготовку дефектного акту та кошторисної документації на проведення цих робіт», - коментує очільниця Департаменту Людмила Замай.

У  ПриватБанку та УКРСИББАНКу театром відкриті спеціальні рахунки, на які з усієї України надходить фінансова допомога для відновлення будівлі.

З метою залучення допомоги на відновлення театру проводяться попередні переговори з фондом «Партнерство за сильну Україну», German-Ukrainian Society for Economy and Science та Світовим фондом пам’яток – силами якого в області відновлюється історична будівля обласної бібліотеки для юнацтва по вул. Шевченка 63.

Тривають аварійні роботи у драмтеатрі

Тривають аварійні роботи у драмтеатрі у Чернігові

Так виглядає драмтеатр у Чернігові, 25 вересня 2023 року

"Час Чернігівський" писав про відновлення Чернігівщини після окупації та бойових дій:

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів