Відбудували без бюджетних грошей: тепер мостом хоч пішки, хоч мопедом

Вер 11, 14:32

738

Відбудували без бюджетних грошей: тепер мостом хоч пішки, хоч мопедом

Під час ремонту

У селі Переволочна Прилуцького району відбудували міст через річку Удай. Бюджетних коштів не залучали, знайшли спонсорів. Встановлювали своїми силами, толокою.

— Міст було підірвано? Пошкодили росіяни?

— Ні, час, — не підтвердив припущення Денис РОСОВСЬКИЙ, голова Сухополов’янської громади, до якої входить і Переволочна.  — Міст дерев’яний, старий був. Його час від часу ремонтували, оновлювали, міняли дошки покриття.

— Новим мостом машина проїде? Він здається завузьким для цього, — розглядаю фото на сайті громади.

— Ми адаптували його як пішохідний. Проїде велосипед, мопед. Людина, яка веде велосипед.  Але машиною не вийде. Для машин є об’їзд польовою грунтівкою з боку села Охіньки. Відстань — до двох кілометрів.

Міст у селі Переволочна. Він з’єднує з селом куток, що за річною Удай, на другому боці дамби. Проживають переважно пенсіонери. Останній рік не раз просили щось зробити, бо вже страшно було ходити по старому мосту.

Протяжність самої дамби — понад 800 метрів. На цій дамбі три таких містки. Наразі два з них потребують ремонту. Один зробили, другий теж плануємо. Почали з того, що був у найгіршому стані.

Проблема в тому, що ця дамба колись була на балансі державного сільськогосподарського підприємства «Трест». Яке проходило процедуру роздержавлення і тепер приватне. А цю дамбу виключили з переліку майна, що підлягало приватизації. Коли створили громаду, ми хотіли забрати дамбу у комунальну власність. Ця процедура доволі тривала, але ми вже на фінішній прямій. Усі погодження через Фонд держмайна, профільні міністерства пройшли.

— Де брали кошти на новий міст?

— З урахуванням того, що ми не  можемо залучати туди бюджетні кошти сільської ради, допомогли сільгоспвиробники. Вони надають не гроші, а послуги спеціалізованою технікою, матеріалами, робочою силою. Сам міст теж купували агропідприємства. В якості благодійної допомоги громаді.

— Яка його вартість?

— Ще не уточнювали. Стане відомо, коли зробимо другий міст. У ремонті мостів задіяний не один суб’єкт. По завершенню всіх робіт попросимо в аграріїв інформацію, скільки пішло коштів.  Ще в цьому році хочемо зробити і другий міст, до нього вже закуплені бетонні блоки. На перший міст їх пішло п’ять. Близько 50 тисяч гривень кожен.

Сам місток — металоконструкція з трьох частин. Довжиною 24 метри. Стоїть на старих сваях.

Сваї збереглися, вони з дуба. У цьому місці не сам Удай, а заплава. Два інші мости стоять на протоках, де Удай перетікає через дамбу.

Відгукнулися допомогти з мостом Дмитро Синенко, керівник фермерського господарства «Синагро»,  компанія «Пауер Корн Трейд», активну участь беруть жителі села:  Павло Греша, Сергій Рудящий, Євгеній Марченко, Олександр Ромашко,  заступник сільського голови.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

Ірина Биховець: «Обмеження після заміни кришталика — тільки в перший місяць»

Гру 05, 14:50

ТОП-переглядів