У Чернігові скандал: міська рада вимагає плюс 3 млн для приватних перевізників за рахунок бюджету. У МВА кажуть: плату за проїзд і так підняли

01 ТРАВНЯ 2024, 22:50

1907

У Чернігові скандал: у міській раді вимагають збільшити компенсацію для приватних перевізників за рахунок бюджету. У МВА кажуть: плату за проїзд і так підняли

У Чернігові скандал: у міській раді вимагають збільшити компенсацію для приватних перевізників за рахунок бюджету. У МВА кажуть: плату за проїзд і так підняли

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако опублікував заяву у соцмережах. Чиновник каже, мовляв, у МВА зупиняють фінансування приватного громадського транспорту в місті. Розповідаємо що до чого.


Олександр Ломако стверджує, що є ризик зупинки частини приватного громадського транспорту вже 1-2 травня. Втім, зранку автобуси начебто ще виїдуть на маршрути. 

«Далі - баки порожні, і поки Брижинський не розблокує проплату заправити їх буде нічим. В результаті бездіяльності начальника МВА з 19 квітня не пропускається оплата часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення - 9 млн грн. Через це 4 транспортні компанії, які обслуговують міські маршрути Чернігова не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам. Управління транспорту подало розрахунки ще 18 квітня, але станом на кінець робочого дня 30 квітня платіж досі блокується», - зауважив секретар міської ради.

Він говорить, що приватні перевізники не мають ресурсу продовжувати господарську діяльність через таку начебто безвідповідальну позицію військової адміністрації. 

Натомість Олександр Ломако вважає блокування платежу способом тиску на управління земельних ресурсів та Центру надання адміністративних послуг. Начебто Дмитро Брижинський прагне видати дозволи на земельні ділянки та зареєструвати угоди згідно з розпорядженням, яке одноосібно видав він сам. За словами пана Ломако, дозволи на оренду землі та дозволи на розробку проєктів надані підприємствам, які пов‘язані із партією влади. 

В свою чергу Дмитро Брижинський апелює: 9 березня у місті підвищили плату за проїзд. У готівці на 40% до 17 грн. При розрахунку карткою - на 25% до 15 грн. Тобто, вже 2 місяці перевізники отримують виручку на 20% більше. 

«Навіщо ми за гроші громади повинні утримувати приватних перевізників, які після виплати своїх кредитів можуть забрати свій транспорт та залишити місто без транспорту» - коментує Дмитро Брижинський ситуацію про перевізників громадського транспорту. 

Натомість він вважає, що міська рада повинна розвивати власне комунальне підприємство, а не збільшувати видатки приватним перевізникам.

Бюджетом на 2024 рік перевізникам передбачене виділення компенсації у розмірі 6 млн гривень щомісяця. 

Однак секретар міської ради наполягає збільшити компенсацію окремим перевізникам з 6 до 9 млн гривень. Хоча за рахунок підвищення вартості проїзду в транспорті, перевізники отримують на 20% більше прибутку, наводить дані чиновник, посилаючись на слова начальника міського управління транспорту. 

«І для мене, як для начальника міської військової адміністрації незрозуміло, коли до мене звертається секретар міської ради з проханням збільшити компенсацію для окремих перевізників. До речі, деякі з них являються депутатами Чернігівської міської ради від партії «Рідний дім» (натякаючи на приватного перевізника Володимира Коваленка - ред.). Це збільшення повинно було відбутися на мільйони гривень - з 6 до 9 млн грн. Звісно, я цього підтримувати не буду». 

Дмитро Брижинський говорить, що компенсація повинна залишитися на тому рівні, на якому вона зазначена у бюджеті - 6 млн грн. 

«Це рішення не буде підтримано мною. В умовах зростання прибутку перевізників за рахунок простих громадян, я вважаю недоречним збільшення компенсації», - категоричний очільник МВА.

Депутат обласної ради Галина Логвиненко:

- Дякую за Вашу позицію!

Ярослав Філолог:

- Завжди цікавило чому в Че проїзд був дорожче ніж багатьох  інших містах? Навіть в столиці з більшими зарплатами проїзд завжди дешевше був. Не знаю ситуацію зараз, але здається маршрутка там 15 грн коштує....

У коментарях уточнюють, що 8 грн....

Ірина Ковальова:

- Вы молодец. Война, а им проезд дороже. 17 грн плати, билет не надо, нет контроля на линии говорят. Картами плати бесятся. Задрали

Натомість колишній депутат міськради Сергій Воробйов (був обраний від партії Порошенка, яка в 2015 році заходила в місто колишнім мером Атрошенко - ред.) саркастично підмічає:

- Коли на маршрути міста вийдуть Рути і ПАЗи, то пропоную на честь переможця називати їх Брижульки.

Ірина Сімонова:

- це така епічна гра, коли команда супер експертів нездужає підготувати документи відповідно чинній процедурі.

* * *

Ще пізніше начальник МВА Брижинський написав таке:

"В бюджеті на 2024 рік передбачена, щомісячна компенсація перевізникам в сумі 6 млн грн. Ультимативні вимоги секретаря міської ради та депутата міської ради від партії рідний дім пана Коваленка збільшити компенсацію з 6 до 9 млн гривень протизаконні. На фоні підняття оплати за проїзд до 40%  і в результаті збільшення прибутку на 20% збільшення компенсації взагалі не доречне.

Доларовий міліонер Коваленко в ультимативній формі вимагає від громади платити йому більше, а секретар міської ради хоче допомогти йому збільшити власні статки. Перевізники повинні планувати свою підприємницьку діяльність враховуючи щомісячну компенсацію в розмірі 6 млн гривень і не більше, адже це передбачено бюджетом громади на 2024 рік.

Зупинка громадського транспорту в прикордонному місті викличе соціальну напругу в суспільстві і буде сприяти нашому ворогу.

❗️❗️ Я застерігаю пана Коваленка від таких дій.  Знахабніли місцеві міліонери не повинні брати в заручники все місто і  збагачуватися за рахунок простих мешканців!!

У цій всій ситуації залишається поспівчувати начальнику управління  транспорту міської ради Олександру Рижему. У якого, з одного боку, вимагають оприлюднювати зручні для мерії цифри. З іншого, він, ймовірно розуміє, що розтрату коштів бюджету, який наобіцяли з мерії приватникам, доведеться пояснювати слідчим.

Автор: Валерій Чортківський

"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові аудитори нарахували порушень на 2,3 млрд грн

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів