У Чернігові аудитори нарахували порушень на 2,3 млрд грн

06 ЛЮТОГО 2024, 17:13

1479

У Чернігові аудитори нарахували порушень на 2,3 млрд грн

Фото ілюстративне

Про це повідомили у Державній аудиторській службі. Там перевіряли показники фінансово-економічної діяльності Чернігівської міської ради за період з 01.04.2021 по 30.06.2023.

Зокрема, у ДАСУ повідомили, що перевірка виявила порушення чинного законодавства на загальну суму у 2,3 млрд грн. 

Також встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на 52 млн грн.

Особлива цінність міста Чернігова – це наявність значної кількості пам’яток історії і культури. Близько 50% території міста – зони пам’яток архітектури. Проте виконавчі органи Чернігівської міської ради належно не охороняють та не зберігають території природно-заповідного фонду. Аудитори зафіксували факти несанкціонованої житлової забудови, пошкодження родючого шару ґрунту, вирубки зелених насаджень тощо. Все це сталося через неналежне оформлення документів та відсутність відповідних обмежень в Державному земельному кадастрі. Як наслідок, усе це може в майбутньому призвести до втрат територій на суму понад 806,6 млн грн. 

Під час аудиту також виявлено схему розкрадання земель, які належать  Чернігівській міській громаді, орієнтовна вартість якої становить близько 720 млн гри. Чернігівська міська рада безоплатно передала через підконтрольне комунальне підприємство під забудову стороннім юридичним та фізичним особам 79 земельних ділянок комунальної власності загальною площею 55,8 га, а після введення об’єктів в експлуатацію всі права на них набуває саме забудовник.

Під час аудиту встановлені й інші порушення та недоліки, зокрема, в частині поводження з комунальним майном, укладання договорів оренди земельних ділянок та майна, а також їх виконання.

Наприклад, бюджет Чернігівської громади недоотримав 433,7 млн грн додаткових надходжень через надання пільг зі сплати податків і зборів, занижених орендних ставок за земельні ділянки, заборгованостей та інших порушень. 

Також, бюджет Чернігівської міської територіальної громади втратив 22,4 млн грн за рахунок надання безоплатного користування земельними ділянками.

Також під час контрольних заходів виявлено 14 фактів порушень кримінального кодексу України посадовими особами виконкому, комунальних підприємств та підрядних організацій. 

Про результати аудиту поінформовано Чернігівську міську раду і міську військову адміністрацію та надано пропозиції щодо винесення на розгляд сесії міської ради питання результатів державного фінансового аудиту.

«Рекомендовано провести звітування керівників комунальних підприємств, відповідно до пропозицій, визначених в аудиторському звіті, та зробити висновки щодо відповідності вищезазначеними керівниками займаних посад. Крім того, начальнику Чернігівської міської військової адміністрації рекомендовано ініціювати розгляд питання щодо зміни персонального складу її Виконавчого комітету», - наполягає ДАСУ.

У Чернігові у соцмережах це повідомлення виклало жваву дискусію. 

Підприємець Олександр Стрішний:

- Ну коли вже вони наберуться?! На той світ все не заберуть, а карма вона наздожене. Ну як так?! А піпл і це проковтне бо хоч щось робиться! Під@раси!!! Вони гірше рашистів! Тут збирають по гривні, а вони... С@ки!!!

Депутатка ЧМР Марина Семененко:

- Олександр Стрішний, а я сьогодні вночі читаю матеріали сесії (ще не дочитала), і тут - величезне питання про зміну ставок на землю. З 1,8% до 12%, з 0,3 до 6. Думаю, да нічого собі, що ж це сталося? Аж ось воно що

Тамара Лутченко:

- Це сміються над людьми.  Пишуть, пишуть, а нікому не оголошують ні підозр, ні покарання. Що далі? Немає покарання - крали, крадуть і будуть красти.

Юрист Олександр Гашпар:

- Щодо землі, то скоріше за все нічого не буде: ні повернення, ні відшкодування збитків, враховуючи, що основними "клієнтами" прокладки "Чернігівбудінвесту" є компанії "Слуг народу" - Тарасовця і Черненка.

Екс-депутат Чернігівської міської ради Руслан Волощук:

- Вже вкотре аудитори знаходять зловживання та недотримання вимог законодавства на сотні мільйонів гривень у роботі виконавчих органів та комунальних підприємств міської ради а відповідальності та висновків до керівництва жодних, виходить все повʼязано круговою порукою.

У Чернігівській міськраді поки не коментували висновків ДАСУ. 

Джерело: ДАСУ

"Час Чернігівський" про таке:

Схожі новини

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

Дають від 2 до 10 тисяч гривень: кому громада виплачує "матеріалку"

16 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів