Справжні друзі Чернігівщини: Латвія виділила ще 2 мільйони євро на відновлення медичних і освітніх об’єктів

09 ВЕРЕСНЯ 2023, 11:17

982

Ілгварс Клява та Христофорос Політіс

На Чернігівщині Програма розвитку ООН дала старт проекту «Латвія» для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури». Ця балтійська країна з початку повномасштабної війни допомагає Україні і зокрема Чернігівщині. А зараз виділяє 2 мільйони євро на нагальні потреби Чернігова та області. Гроші підуть на відновлення 5-ти освітніх та медичних об’єктів. Відповідні домовленості досягнути на зустрічі у Чернігові.  

"Наш внесок свідчить про непохитну відданість підтримці українського народу та допомозі з відновленням критичної інфраструктури. Об’єднаними зусиллями ПРООН, Латвійської Республіки і органів місцевого самоврядування - цей проєкт обіцяє відіграти провідну роль у відбудові та активізації регіону", - сказав Ілгварс Клява, Надзвичайний і Повноважний посол Латвії в Україні.

Ілгварс Клява

"Завдяки внеску Латвії ми можемо оперативно вирішувати критичні потреби Чернігівщини. Разом ми подбаємо про те, щоб місцеві громади відновили доступ до життєво важливих послуг, що сприятиме відновленню соціальної інфраструктури та зміцненню стійкості регіону", - каже Христофорос Політіс, заступник постійного представника ПРООН в Україні.

Христофорос Політіс

"Хочу подякувати послу Латвії Ілгварсу Кляві. Він був завжди на контакті, першим приїхав на Чернігівшину після її звільнення. Латвія одна з перших підставила своє плече області. Хочу подякувати Христофоросу за те, що ПРООН допомагає відновлювати Чернігівщину сьогодні", - сказав В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

За оцінками міжнародних організацій, 10% інфраструктури Чернігівщини пошкоджено або знищено під час ворожого вторгнення. Загалом - близько 300 об’єктів. Серед них – обласна дитяча лікарня. Частково її вже відновили. Однак потребує ремонту харчоблок. Є потреба в оновленні старого обладнання, ремонті даху.

Дитячий садочок на Подусівці зазнав серйозних пошкоджень ворожими обстрілами. На його відкриття очікують і діти, і батьки мікрорайону. Латвія готова профінансувати значний обсяг робіт з відновлення і модернізації садочку. Мова йде про заміну всіх комунакацій, оновлення харчоблоку, пральні, ремонт групових кімнат, утеплення фасаду.   

"На початку війни ходило 174 дитини, батьки чекають, але в садочку великі руйнування. Велика вдячність, емоції переповнюють. Подяка нашим партнерам, побратимам, які хочуть реалізувати проект, щоб дитячий сміх лунав у нашому садочку найближчим часом", - каже Ірина Койдан, завідувачка дитячого садка.

Ірина Койдан

Роботи з відновлення соціальної інфраструктури за проектом Латвії мають стартувати вже наприкінці цього або ж на початку наступного року. Наразі затверджується проектно-кошторисна документація.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Відключать тільки одну чергу: «Чернігівобленерго» повідомило про обмеження електроенергії на 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:55

Обстріляли три громади: ситуація на Чернігівщині на ранок 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:23

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

ТОП-переглядів