Життя повертається в зруйноване село: у Ягідному за кошти Латвії волонтери почали відбудову повністю знищених будинків

22 ТРАВНЯ 2023, 09:52

1506

Ольга Матвієнко з чоловіком живе поряд зі сумнозвісною школою у Ягідному. Їх будинок був повністю зруйнований більше року тому. Взимку винаймали квартиру в Чернігові. Зараз повернулися в Ягідне. Поки живуть в старенькому побитому гаражі і чекають на відбудову.  

"Він оце єдиний, і то частина, згорів, але є дах - замазали, не тече, запінили стіни. На літо вродє можно пережить, чекаючи відбудови будинку", - розповідає Ольга Матвієнко, постраждала жителька Ягідного.

Ольга Матвієнко

Уряд Латвії дав гроші на будматеріали для відбудови будинків 7 родинам з Ягідного. Зараз волонтери «Добробату» зводять оселю для двох сімей, які тут раніше мешкали. Ольга Сергіївна з чоловіком житимуть в одній з частин будинку.  

"Наша задача - муруємо стіни і робимо дах. Наружні стіни є. Робимо перегородки. Люди вже планують. Працюємо, допомагаємо", - каже Ярослав, волонтер «Добробату».

Ярослав професійний будівельник. Допомагав відновлювати покрівлі пошкоджених будинків у Ягідному минулого року. Тепер взявся за більш складнішу роботу – відбудовувати все з нуля.    

"У цьому році вирішили продовжити. І брати будинки зруйновані повністю. Такі будинки ніхто не хоче брати, бо великий обсяг робіт. Ми взялися. Будинки, на які виділили кошти латвійці, всі відбудуємо", - запевняє Ярослав.

Господарі хоч і самі у скрутному становищі, та як можуть допомагають волонтерам. Кажуть, на душі стає легше, бо бачать як будинок постає з попелу.     

"Триразове харчування. Вони, думаю, задоволені співпрацюємо. Це наше повинні відбудувати. Дуже складно, багато робіт на нас ще залишиться. Ми пенсіонери. Будемо виживати. Будуть стіни, дах, сантехніка, електрика, а далі будем жити. Велике дякуємо латвійцям за допомогу будматеріалами, велика робота", - каже Ольга.

На випадок відключення світла у господарів є пічка для приготування їжі. Чим може погорільцям допомагає місцева Іванівська громада. Волонтери кажуть, що намагатимуться звести будинок якомога швидше, але якість на першому плані. Будматеріали є в достатній кількості. Єдине, що бракує робочих рук. Минулорічний запал згас, тому запрошують на відбудову охочих.   

"У цьому році пил остив. Їдуть потрохи. Друзі всі приїхали, Діма приїде. Новенькі дзвонять. Є бажання. Всіх запрошуємо є група в телеграм, там інформація, що і скільки людей треба", - каже Ярослав.

"Час Чернігівський" писав про допомогу латвійців для жителів області:

Схожі новини

Фото

У Чернігівській ОВА передали нагороди родинам загиблих бійців

16 КВІТНЯ 2024, 17:31

Фото

100-літній бахмаччанин розповів про власні секрети довголіття

16 КВІТНЯ 2024, 17:18

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

ТОП-переглядів