Життя повертається в зруйноване село: у Ягідному за кошти Латвії волонтери почали відбудову повністю знищених будинків

Тра 22, 09:52

1180

Ольга Матвієнко з чоловіком живе поряд зі сумнозвісною школою у Ягідному. Їх будинок був повністю зруйнований більше року тому. Взимку винаймали квартиру в Чернігові. Зараз повернулися в Ягідне. Поки живуть в старенькому побитому гаражі і чекають на відбудову.  

"Він оце єдиний, і то частина, згорів, але є дах - замазали, не тече, запінили стіни. На літо вродє можно пережить, чекаючи відбудови будинку", - розповідає Ольга Матвієнко, постраждала жителька Ягідного.

Ольга Матвієнко

Уряд Латвії дав гроші на будматеріали для відбудови будинків 7 родинам з Ягідного. Зараз волонтери «Добробату» зводять оселю для двох сімей, які тут раніше мешкали. Ольга Сергіївна з чоловіком житимуть в одній з частин будинку.  

"Наша задача - муруємо стіни і робимо дах. Наружні стіни є. Робимо перегородки. Люди вже планують. Працюємо, допомагаємо", - каже Ярослав, волонтер «Добробату».

Ярослав професійний будівельник. Допомагав відновлювати покрівлі пошкоджених будинків у Ягідному минулого року. Тепер взявся за більш складнішу роботу – відбудовувати все з нуля.    

"У цьому році вирішили продовжити. І брати будинки зруйновані повністю. Такі будинки ніхто не хоче брати, бо великий обсяг робіт. Ми взялися. Будинки, на які виділили кошти латвійці, всі відбудуємо", - запевняє Ярослав.

Господарі хоч і самі у скрутному становищі, та як можуть допомагають волонтерам. Кажуть, на душі стає легше, бо бачать як будинок постає з попелу.     

"Триразове харчування. Вони, думаю, задоволені співпрацюємо. Це наше повинні відбудувати. Дуже складно, багато робіт на нас ще залишиться. Ми пенсіонери. Будемо виживати. Будуть стіни, дах, сантехніка, електрика, а далі будем жити. Велике дякуємо латвійцям за допомогу будматеріалами, велика робота", - каже Ольга.

На випадок відключення світла у господарів є пічка для приготування їжі. Чим може погорільцям допомагає місцева Іванівська громада. Волонтери кажуть, що намагатимуться звести будинок якомога швидше, але якість на першому плані. Будматеріали є в достатній кількості. Єдине, що бракує робочих рук. Минулорічний запал згас, тому запрошують на відбудову охочих.   

"У цьому році пил остив. Їдуть потрохи. Друзі всі приїхали, Діма приїде. Новенькі дзвонять. Є бажання. Всіх запрошуємо є група в телеграм, там інформація, що і скільки людей треба", - каже Ярослав.

"Час Чернігівський" писав про допомогу латвійців для жителів області:

Схожі новини

Вдвох були на бойовому завданні: на Чернігівщині прощались із братами, які загинули в один день

Гру 03, 09:46

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

ТОП-переглядів