Велика делегація Латвії на Чернігівщині: не тільки допомога, а й розвиток економічної співпраці

Тра 26, 15:17

445

На Чернігівщині побувала делегація Латвійської республіки на чолі з міністром економіки Ілзе Індріксоне. У складі делегації - урядовці й підприємці Латвії. Вони зустрілися з керівництвом обласної державної адміністрації. Мета візиту - посилити співпрацю і допомогу у відбудові Чернігівщини, кажуть представники міністерства економіки балтійської держави. 

«У жовтні 2021 року під час економічного форуму Чернігівщині вдалося налагодити чимало ділових, бізнесових контактів з Латвією. Щось навіть встигло перейти у практичну площину. Та сталося повномасштабне вторгнення. Однак, воно не зруйнувало наших намірів, а лише відтермінувало і дещо змінило вектор, додавши акценту на соціальній складовій», – зазначив В’ячеслав Чаус.

Зокрема на зустрічі латвійські партнери запропонували допомогу у відновленні пошкоджених електромереж. Налагоджені й прямі партнерські стосунки Латвії з громадами нашої області. Один із партнерів - місто Ніжин.

Латвійці саме так ставлять питання: у чому допомогти? І прагнуть якомога більше проєктів встигнути реалізувати в цьому році, за час роботи уряду в теперішньому складі. 

«У нас буде багато практичних питань. Адже хочемо надати максимально корисну практичну допомогу у стислі терміни, – наголосила Ілзе Індріксоне. – Дуже добре зарекомендувала себе міжмуніципальна підтримка: Ніжин – Прейлі, Чернігів – Огре. Цей принцип роботи стане корисним і на інших рівнях. Тож сьогодні в області працює і делегація латвійських підприємців, які готові налагоджувати точкові ділові контакти».

У ході візиту виникли й нові ідеї економічної співпраці. Зокрема гості відвідали в Чернігові Інститут сільськогосподарської мікробіології, оглянули унікальні лабораторії та колекції мікроорганізмів, що є  національним надбанням України. Інститут співпрацює з партнерами з 7 країн світу, тепер до цього переліку може додатися й Латвія.

Біля Інституту мікробіології  посадили алею молодих дерев як символ дружби Латвії та України.

Також гості оглянули кілька будівель, в тому числі соціальних закладів, які пошкоджені російськими  обстрілами й потребують ремонту. Серед таких об'єктів - поліклінічне відділення Чернігівської центральної районної лікарні. А ще представники бізнес-спільноти Латвії передали Іванівській громаді автобус, який можна використовувати для підвозу дітей до навчального закладу.

«На жаль, війна ще не закінчилась, але ми не боїмось приїхати до вас і готові до спільних проєктів. Ми готові допомогти не тільки з ідеями, а й з інвестиціями», – наголосив представник Латвійської агенції з інвестування та міжнародного розвитку Айнарс Межулис під час спілкування з підприємцями Чернігівщини.

"Час Чернігівський" писав про допомогу латвійського народу:

Схожі новини

Російські війська обстріляли прикордоння Чернігівщини: горіли житлові будинки, декілька сіл без світла

Тра 27, 19:09

У річці Остер знижується рівень води - необхідно півтора мільйона гривень, щоб врятувати ситуацію

Тра 27, 16:08

Чотирирічного Богданчика бандити розстріляли разом з батьками в машині. Закопали в лісосмузі. За шість тисяч доларів

Тра 27, 15:18

Вiдео

Скандал у чернігівському футболі: дитячою школою «Юність» керує людина без спортивної освіти?

Тра 27, 12:52

У одному із судів Чернігова не встигають розглядати справи: нема кому

Тра 27, 10:54

У Бахмачі приберуть з карти міста вулицю та провулки Гомельські

Тра 27, 08:38

У Чернігові перепоховали бійця, який загинув торік під час оборони міста

Тра 27, 06:59

ТОП-переглядів