Перший в Україні біогазовий завод запустили на Чернігівщині

17 КВІТНЯ 2023, 15:46

3182

Ці купи бурякових відходів у найближчому майбутньому стануть українським біогазом.  Його тепер вироблятимуть на Чернігівщині, в одній із громад, на першому в країні біометановому заводі.

"Для отримання біогазу (а потім вже і біометану) завод використовує відходи від власної сільськогосподарської діяльності, зокрема рослинні залишки, відходи харчових та комбікормових виробництв, гній ВРХ. Вихідні продукти збродження вже з біогазового заводу використовуються як органічні добрива, що вносяться на поля", - розповів Павло Пустовойт, заступник гендиректора агрохолдингу.

Раніше цей біо-газ переробляли в електроенергію. Від учора його пустили в загальну газову систему України.

«Тема біометану жива, цікава, і дуже добре, що в Україні працюють підприємства, які готові долучитись до розвитку цієї галузі. Я знаю, що вони вивчили європейський досвід, ознайомились з роботою біометанових заводів в різних країнах. Впевнений, цей досвід буде успішно реалізований в Україні. Зі свого боку Міністерство сприяло розробці законодавчої бази задля розвитку біометанової галузі», - каже Микола Сольський міністр аграрної політики України.

На сьогодні аналогів цьому заводу в Україні немає. Попередньо тут вироблятимуть до 3х мільйонів кубометрів газу на рік. Його вистачить приблизно на півтори тисячі споживачів. У майбутньому ж подібних заводів має з’явитися в рази більше, оскільки біогаз планують продавати в Європу.

Органічні відходи, спеціальна ємність, відповідна бактерія, та 28 днів часу – це все, що потрібно для видобутку біогазу, кажуть його виробники. Над запуском біометанового заводу на Чернігівщині працювали майже рік. А починали будувати його разом з Чернігівською ОДА, за підтримки її очільника.

Повідомляється, що на першому етапі біогаз надходитиме у мережу в осінньо-зимовий період. Після будівництва другої черги і кільцювання мереж подача стане цілорічною.

"Час Чернігівський" писав про розвиток бізнесу на Чернігівщині попри війну:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

73-річна Зоя Пуха отримуватиме довічну стипендію

04 ТРАВНЯ 2024, 21:04

Вiдео

Емоційні та інтригуючі ігри: у Менській громаді змагалися найсильніші шкільні команди з 5 громад

03 ТРАВНЯ 2024, 20:06

Вiдео

Допомога у відбудові й іноземні війська на Чернігівщині: що сказав французький посол?

03 ТРАВНЯ 2024, 17:58

Євлаш розказав, що робиться для того, щоб захистити небо над Черніговом так, «як в Ізраїлі»

03 ТРАВНЯ 2024, 17:09

Стратегії для швидкого збільшення кількості підписників в Instagram

03 ТРАВНЯ 2024, 16:49

Секрети бабусиної паски: як готувалися до Великодня господині з Чернігівщини

03 ТРАВНЯ 2024, 16:03

Був політиком - став дронарем: ексмер Чернігова носить піксель

03 ТРАВНЯ 2024, 15:07

ТОП-переглядів