Допомога у відбудові й іноземні війська на Чернігівщині: що сказав французький посол?

03 ТРАВНЯ 2024, 17:58

749

Допомога у відбудові й іноземні війська на Чернігівщині: що сказав французький посол?

1 травня Чернігів відвідав надзвичайний і повноважний посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр. Разом із керівництвом області обговорювали нові програми допомоги Чернігівщині від французьких партнерів.

"Йдеться про чотири конкретні напрямки, за якими ми хочемо надати допомогу Перший стосується співпраці у сфері вищої освіти. «Expertise France», яка вже присутня і працює  тут, реалізуватиме проєкт розміром до 200 тисяч євро, відповідаючи на потреби, які існують, зокрема, внаслідок нещодавньої російської ракетної атаки. Другий подібний проєкт з таким самим бюджетом, реалізатором якого теж буде «Expertise France», стосуватиметься сфери охорони здоров’я", - сказав ГАЕЛЬ ВЕСЬЄР, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні.

ГАЕЛЬ ВЕСЬЄР, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні

ГАЕЛЬ ВЕСЬЄР

Третій напрямок – це надання електрогенераторів, туди, де вони необхідні і де будуть найбільш корисними. Ми вже почали обговорювати з паном головою, яким чином розпорядитись цим обладнанням.

Четвертий напрямок – ініціатива, яка походить від громадської організації теслярів Франції. Вони запропонували допомогти з відновленням у певному мікрорайоні

Франція активно допомагає Чернігівщині у відбудові від самого початку повномасштабного російського вторгнення. Голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус подякував партнерам за допомогу і зазначив: у майбутньому сподівається на взаємовигідну партнерську співпрацю.

"Зі свого боку я хочу запевнити наших французьких партнерів, що після нашої перемоги, - вона буде нелегкою, але точно буде, - наша співпраця буде взаємовигідною. Зараз це у більшості випадків допомога французьких партнерів, у подальшому я дуже хотів би, щоб наші регіоні, регіон Іль-де-Франс, стали корисними одне одному по всіх напрямках: культурних, освітніх, медичних, економічних взаємовигідного співробітництва. Я вам дуже дякую", - В’ЯЧЕСЛАВ ЧАУС, начальник Чернігівської ОВА.

В’ЯЧЕСЛАВ ЧАУС, начальник Чернігівської ОВА.

В’ЯЧЕСЛАВ ЧАУС

Окремо пан посол зазначив, що не виключає розміщення французьких військ на Чернігівщині, хоча підкреслив, що це питання не є метою візиту.

"Важливо нагадати, про що сказав наш президент, Еммануель Макрон 26 лютого, і неодноразово повторював про це, важливо сказати росіянам, які не ставлять перед собою жодних лімітів, жодних обмежень, що ми маємо намір робити так само. Ніяких лімітів не мусить існувати. Тому якщо постане така необхідність одного дня - нічого не варто виключати. Це може стати можливим і реальним", - сказав Посол.

За словами В’ячеслава Чауса, допомога французьких партнерів завжди своєчасна, тож і цього разу має надійти швидко.

Автори: журналіст Арсен Чепурний, камера Дмитро Фальчевський

"Час Чернігівський" писав про таке: Чернігівець, який облаштувався у французькому Марселі і заснував ресторани, повернувся додому служити

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів