За півтора року звільнилося 18 педагогів. Про переведення просить і офіцер безпеки. А директорка каже, що розберуться самі

19 КВІТНЯ 2024, 16:11

71148

Вікторія Павловська директорка чернігівської школи №27

Вікторія Павловська директорка чернігівської школи №27

37-річна Катерина ЛАВРІНЕЦЬ, вчителька української мови та літератури в чернігівській школі №27, розповідає:

— За півтора року звільнилося 18 педагогів. Таку цифру під час особистої зустрічі назвала Олена Горна, заступниця начальника міського управління освіти. Всього у школі 53 педагоги. Учнів близько 700.

Дехто з вчителів виїхав за кордон, та у більшості випадків, на мою думку, пішли зі школи, тому що на них був тиск з боку адміністрації. Також за пару місяців у директора помінялось троє секретарів. Остання пропрацювала лише тиждень. Не можуть витримати «токсичної атмосфери» в нашому закладі. У колективі йде розкол.

Вимагають у вчителів, щоб один на одного писали доповідні. На основі яких Вікторія Павловська, директор, складає акти, а потім виписує догани.

Катерина Лаврінець, вчителька школи №27

Катерина Лаврінець, вчителька школи №27

Якщо мені не обрізати крила, я буду робити усе. Однак, що не зроби, керівництво потім каже — не так. Іду до дітей на урок, а сама думаю, чи сьогодні буду в чомусь винна, чи буде тихо?

І взагалі доносити один на одного адміністрація зробила у колективі нормою. Якось просили і мене написати доповідну на колегу. Я відмовилася. Нагадало мені радянські часи.

З іншими директорами ніколи проблем не мала. А з Павловською вже маю догану. За що, не знаю. Найбільше мені влетіло, коли на початку березня, до дня народження Тараса Шевченка, під час уроку української мови повела дітей у бібліотеку, котра розташована метрів за 500 від школи. Цей захід був запланований як виховний. Попередньо поцікавилася у батьків, чи не проти вони, аби ми пішли саме на уроці. Усі погодилися. Батьки прийшли до директора, написали про це  розписку. Я ходила разом з ними.

Перед цим попередила завуча та вчительку з сусіднього кабінету, щоб вона приглянула за дітьми мого класу. В цей час учні виконували завдання, яке я їм залишила. У директора ми пробули і проговорили десь пів уроку.

Через деякий час я дізнаюся, що Павловська попросила ту вчительку написати на мене доповідну, що я була відсутня на уроці. Але ж я була у неї в кабінеті. Чого ж вона мене на урок не відправила? Не думала, що відвідування з дітьми заходу  у бібліотеці призведе до того, що з мене директорка вимагатиме чотири пояснювальні.

— Як давно працюєте?

— 16 років. В цій школі я теж навчалася і після вузу повернулася у рідні стіни. Раніше 27-ма була зі своїми традиціями, з теплою атмосферою, тут навчались цілі покоління чернігівців. Все це руйнується. Директорка навіть заблокувала мене і деяких педагогів на фейсбук-сторінці.

Догану буду оскаржувати у суді.

На нарадах не можна ставити жодних запитань, це сприймається як бунт

— Як прийшла нова директорка, почався тиск, чому ми вийшли із профспілки. Але ж членство там добровільне, —  говорить 49-річна Світлана КОЛЕСНИК, вчителька української мови та літератури. Працює у школі №27 з 2011 року. — На нарадах не можна ставити жодних запитань, це сприймається як бунт. Відбулася у нас і «реформа» з ключами від кабінетів. Якщо раніше їх зберігала технічка і все було добре, то з приходом нового директора ми були вимушені записувати час, коли брали і коли повертали ключі. Обґрунтували це тим, що в початковій школі зник дороговартісний конструктор. Колектив це здивувало. Деякі працюють по 30 років в школі. Ніколи нічого не зникало. Раніше ми ключами обмінювалися між собою в учительській. До речі, забрали тоді ключі і від учительського туалету. Повернули лише після наших обурень. Обізвали скандалістками і бунтарками.

Здивував мене наказ від директора, що я неправильно перевіряю зошити. Коли я пробувала оскаржити, то більше всього про недоліки вказувала мені наша завгосп, яка не має навіть педагогічної освіти. Маю 26 років стажу і таке приниження відчула вперше.

Мені постійно директор каже, щоб я вчилася викладати уроки у інших вчителів, хоча сама за півтора року роботи жодного відкритого уроку не показала.

Директорка постійно казала мені, що я поганий класний керівник

— На моєму віку – це п’ята директорка. Але така напружена психологічна обстановка в колективі вперше, — розповіла 49-річна Валентина РЕДЬКА, вчителька фізики та інформатики. — Вікторія Володимирівна постійно казала мені, що я поганий класний керівник, не вмію спілкуватися з батьками.

В вересні 2023 року я була вимушена відмовитися від класного керівництва. Написала заяву сама. У мене не було жодного року без класоводства. Випустила чотири класи. Обожнюю дітей та свою роботу.

Навіть шкільний офіцер безпеки просить про переведення 

31-річна Катерина ДО­МОЦЬ­КА, завучка школи, працює вісім років:

— По відношенню до себе відчувала неодноразово психологічний тиск, приниження моєї честі та гідності як на нарадах при директорові, так і у присутності учнів та їх батьків. Найкращі працівники школи звільняються, навіть шкільний офіцер-СОБ (поліція безпеки) просить своє керівництво перевести її в інший заклад.

З юристом готуємо документи до суду

— Директор на посаді півтора року. І за цей час не провела жодної зустрічі-знайомства з батьками, — обурений 49-річний Валентин ШУЛЬГА, батько двох школярок. — На мене директор школи викликала поліцейських по тривожній кнопці, яка є в школі. Цього здалося їй замало, то викликала ще й патрульних поліцейських і медиків по «швидкій». Коли ніхто з них не побачив жодного порушення в моїх діях, Павловська викликала на мене представників військкомату.

Вікторія Володимирівна викладає етику. Зайшов до неї у кабінет і спитав, чи можу я бути присутній на її уроці. Уточнив, що сяду в кінці класу і тихенько буду сидіти. Як батько дитини, маю на це повне право та хочу подивитися, як викладає. Вона не дозволила. Мовляв, я буду заважати навчальному процесу.

— Може, кричали тоді?

— Ні. Усі свої дії  знімав на відео. Бо потім директорка  скаже, що такого не було, чи вона такого не казала. Що б не запитав, відповіді немає, починає кричати. З юристом готуємо документи до суду.

В Оксани Бєлявської, класної керівниці старшої доньки, на війні загинув брат, чоловік на фронті, тяжко хворіє близький родич. Але вона трималася, працювала. Хто виграв від її звільнення? Два місяці пройшло, заміну не знайшли.

"З внутрішніми проблемами розберемося самі у колективі", - директорка школи №27 Вікторія Павловська

Вікторія Павловська

Вікторія Павловська

43-річна Вікторія Павловська очолює школу №27 з листопада 2022 року. До того працювала вчителем початкових класів у школах №29, 30. Раніше обов’язки директорки у 27-ій виконувала Людмила Тарасенко, завучка цієї ж школи. Працювала близько 10 років. Вона також звільнилася. Не спрацювалася з новим директором, кажуть колеги.

— Зі внутрішньо шкільними питаннями розберемося самі у колективі.  Та колективно з управлінням освіти. Не думаю, що це треба виносити на загал. Як це зробила одна вчителька, — говорить Вікторія Володимирівна. — Якщо управління освіти матиме якісь питання до мене, буду вирішувати з ними.

Авторка: Ольга САМСОНЕНКО, газета "Вість"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

На Чернігівщині поліцейський переїхав чоловіка, що лежав на дорозі

11 ГРУДНЯ 2024, 21:05

"Як ти получився": морпіх познайомився з сином після повернення з полону

11 ГРУДНЯ 2024, 17:20

Війна і пенсія: як гарантовано і повноцінно отримати соцвиплати від держави?

11 ГРУДНЯ 2024, 16:43

Після тяжкої хвороби пішов із життя оборонець Чернігова та Словʼянська

11 ГРУДНЯ 2024, 16:23

ДТП на Чернігівщині: зіткнення легковика та вантажівки забрало життя дівчини

11 ГРУДНЯ 2024, 16:11

Фото

Пожежа у приватному будинку на Чернігівщині: в одній із кімнат знайшли тіло чоловіка

11 ГРУДНЯ 2024, 15:42

Вiдео

Чернігівський Вал прикрасили нові годівнички: їх зробив відомий майстер

11 ГРУДНЯ 2024, 15:19

ТОП-переглядів