Український характер: у Чернігові відновили з попелу зруйнований ворогом завод «Ютекс Україна»

Жов 21, 12:15

2431


Це залишки заводу однієї з найпотужніших компаній країни з виробництва волоконно-оптичного кабелю Ютекс Україна, який розташовувався неподалік Чернігова. 27 лютого рашисти зрівняли підприємство із землею внаслідок потужних обстрілів.

Дивом ніхто з працівників не загинув. Але все, що будувалося у попередні роки знищено. 120 робітників залишилися без роботи.

"Нічого не вціліло, ні обладнаня, ні матеріали. Все було там матерілаьне. Слава богу, люди вціліли, знання збереглися, і залишилося бажання компанію відродити. Через 6 місяців запустили нове підприємтсво. Не такі потужності, але з в рахуванням, що в країні війна, вийшло це", - розповів Костянтин Демченко, комерційний директор підприємства.

Продукція чернігівського заводу "Ютекс Україна" йшла, як на український ринок, так і на експорт до 10 країн світу. Потужності складали майже 6 тисяч кілометрів кабелю на рік.

Однак російське вторгнення не зламало український характер. Виробники вирішили відновити все з нуля. Кілька місяців витратили на пошуки нового приміщення та закупівлю обладнання, яке забирали буквально з під обстрілів на Харківщині. Із пошуком приміщення допомогла Чернігівська ОВА. І от виробництво знову запущено.

"Було складно все. Люди залишилися. А ось з приміщенням - ми його шукали щоб відповідало нашим вимогам по висоті і розмірам. І обладнаная пощастило знайти, забирали під обстрілами в кінці червня". - каже Микола Стельмах, головний інженер.

У Чернігові завод з виробництва оптичного кабелю працює на 30% своїх попередніх потужностей. Виробник втратив ринки збуту, але не здається і планує збільшити асортимент продукції.

Якість відповідає усім міжнародним стандартам, адже використовується матеріали світових лідерів. Становленню підприємства допомогла б спеціальна економічна зона на Чернігівщині, яку можуть запровадити з наступного року.

"Це одне з тих підприємств, якому прийняття закону про економічну зону дозволило б стати на ноги і відновитися. Дуже важливо підтримати таке підприємств. І органи місцевого самврядуванні, і держава. Треба прийняти закон про спеціальну економічну зону. Він схвалений комітетом і рекомендований до винесення в сесійний зал. Будемо сподіватися, що обранці підтримують і допоможуть Чернігівщині відновитися навіть в таких критичний умовах", - сказав В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Проблеми з електропостачанням не лякають виробників кабелю. Вони навчилися не просто економити, а й виживати у надскладних умовах. Готові прийняти нові виклики і відроджувати українську промисловість.

"Час Чернігівський" писав про інший бізнес, який відроджується у Чернігові: Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій.

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів