Євлаш розказав, що робиться для того, щоб захистити небо над Черніговом так, «як в Ізраїлі»

03 ТРАВНЯ 2024, 17:09

4092

Ілля Євлаш

Ілля Євлаш

Речник Повітряних сил ЗСУ менянин Ілля Євлаш, який заступив на цій посаді легендарного Юрія Ігната, розповів наскільки реально прикрити засобами ППО обласні центри, які постійно потерпають від обстрілів рф. Зокрема, і Чернігів. 

В інтервʼю виданню «Букви» речник зазначив, що для цього потрібна певна допомога від союзників. 

«Це дозволить значно зменшити кількість обстрілів та ракетно-бомбових ударів по наших містах російськими літаками тактичної авіації – Су-34, Су-35 і стратегічної – Ту-22, Ту-95. Як ви бачили, вже один раз нам вдалося збити один із літаків Ту-22М3, який впав на підконтрольну росії територію», - говорить Євлаш.

Для захисту також потрібні системи великого радіусу дії Patriot, які зараз є єдиними у своєму роді, що можуть збивати аеробалістичні ракети «Кинджал». Однак радіус дії цих систем ППО приблизно станoвить 40 кілометрів, якщо мова саме про «балістику». Тож, враховуючи велику площу України, таких засобів необхідно багато. 

«Також потребуємо систем середнього радіусу дії – NASAMS, IRIS-T. Якщо говорити про малий (радіус дії – ред.), то найбільш ефективними є німецькі Gepard. Також ще є низка різних, які надходять від країн-партнерів», - додає речник.

Ілля Євлаш

Ілля Євлаш

Українські зенітники показують унікальні результати. Наприклад, навчання управляти системою типу Patriot, яке традиційно триває 3-4 місяці, українські військові опановують за 3-4 тижні. 

Одночасно із західними системами в нашій країні застосовують і радянську техніку. Разом із колегами зі Сполучених Штатів реалізується проєкт FrankenSAM, у рамках якого старі радянські «Буки» модернізують під західні ракети, які надають союзники. Така модернізація посилює спроможності у відбитті повітряного нападу противника. 

Якщо говорити про загальну систему протиповітряної оборони, до якої входять комплекси середнього, малого і великого радіусу дії, треба згадати і про системи РЕБ. 

«Коли ми бачимо кадри зовсім вцілілих «шахедів», можливо, це саме їх робота. Це дає можливість ознайомитися із характеристиками цього дрона. 

І також, звичайно, важлива винищувальна авіація – МіГ-29, Су-27, яка теж є складовою ППО. Однак вони вже морально застаріли, тому ми потребуємо F-16. Однак не менш важливо, якого типу буде радар для захоплення цілі, оскільки здебільшого маємо зараз проблему з боротьбою з малорозмірними цілями, як-oт крилаті ракети, керовані авіаційні ракети чи безпілотники. Їх можна збити, але треба захопити і знищити. Це можуть зробити F-16 із необхідним озброєнням», - заявив Євлаш.

Коли це все буде комплексно працювати, то збільшиться захищеність міст і інфраструктурних об’єктів. Як це виглядатиме на практиці? Так, як відпрацювали Сили оборони Ізраїлю разом із союзниками, коли їх атакував Іран. Як пілоти знищували різні типи повітряних цілей.

У пакеті допомоги на 61 млрд доларів від США є потрібні нам засоби захисту. Зокрема, в оприлюднених у відкритому доступі списках є ракети AIM, але поки що немає інформації, якої модифікації.

«Коли ситуація зміниться? 

– Щоб не бути голослівним, скажу, що люди все побачать – у щоденних зведеннях і в роз’ясненнях від речника Повітряних сил», - резюмує речник. 

Джерело: «Букви»

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Під вогнем 4 громади: ситуація на прикордонні Чернігівщини на добу

14 ГРУДНЯ 2024, 09:22

У сільській гімназії здали в експлуатацію шкільне укриття

14 ГРУДНЯ 2024, 09:18

19-річний водій збив 61-річного пішохода в Ніжині: чоловік загинув

14 ГРУДНЯ 2024, 09:12

Практично цілободобово: графіки відключень світла по Чернігівщині на 14 грудня

14 ГРУДНЯ 2024, 08:45

Половина населення українську мову розуміє: військовий з Чернігівщині про бої на Курщині

13 ГРУДНЯ 2024, 19:26

Захищав Чернігів: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

13 ГРУДНЯ 2024, 18:01

Фото

Переселенцям допомогли із дровами і дали грошей на поросят

13 ГРУДНЯ 2024, 17:15

ТОП-переглядів