Чернігівщина - область, де газети читають найбільше

08 КВІТНЯ 2023, 17:43

1001

У Чернігові та області навіть у нинішній воєнний час виходять друком близько трьох десятків видань. З них - 20 районок. І всі - поліграфічно-видавничому комплексі «Десна». 

Чернігівщина - область, де газети читають найбільше. Насамперед, це помітно по накладах. До прикладу, газети «Гарт» та «Вісник Ч» мають тираж понад 30 тисяч примірників. Звісно, як і у всіх друкованих, тираж у війну зменшився, але загалом залишився на високому рівні.

Попри безліч проблем та викликів часу - вони працюють для читача та інформують. 24 лютого Чернігів зазнав обстрілів, значна частина області опинилася під контролем російських військ. В цих умовах першими медіа, які припинили свою роботу, стали місцеві газети, оскільки друкувати і поширювати видання стало неможливим. Відновлення виходу друкованої преси почалося з травня 2022, а саме 12 травня відновило роботу видавництво «Десна». До цього часу, як розповідають керівники, технічно запустити друк було надскладно, бракувало працівників, і головне: проблеми «Укрпошти» з доставкою по області. На той час поштарям доводилося машинами вивозити поранених, ховатися в погребах від обстрілів, шукати об'їзні шляхи аби доставити до читача газету.

Після кількамісячної перерви відновили вихід друковані найбільші видання області - газети «Вісник Ч», «Гарт», «Весть» та «7 днів». Щоб оперативно донести читачу  важливу інформацію деякі видання об’єднували зусилля і декілька місяців виходили одним випуском. Як «Наше слово» та «Новини Городнянщини». Згодом повернулися до звичного формату з інформацією про свій район. Кілька газет в області  так і не відновили випуск після 24 лютого, частина — припинили видаватися вже після деокупації області.  

Читати також: На Чернігівщині перестали друкуватись дві місцеві газети

Якщо говорити про друковані медіа відповідно вимог ЗУ «Про медіа», то на час, визначений ч.1 ст. 118  (з моменту визнання Верховною Радою України певної держави державою-агресором (державою-окупантом) та протягом п’яти років з дня прийняття Верховною Радою України рішення про скасування такого статусу), реєстрація суб’єктів у сфері друкованих медіа є обов’язковою і здійснюється в порядку, визначеному ст. 63. За реєстрацію стягується реєстраційний збір у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений станом на 1 січня року.

Натомість для друкованих медіа, зареєстрованих до набуття чинності Закону України «Про медіа», відповідно до п. 21 Прикінцевих та перехідних положень Закону суб’єктам, на підставі свідоцтва про реєстрацію друкованого засобу масової інформації, необхідно пройти реєстрацію упродовж року з дотриманням вимог ст. 63  Закону. Плата за таку реєстрацію не стягується. Після спливу вищезазначеного строку, свідоцтва про реєстрацію друкованих засобів масової інформації втрачають чинність.

Реєстрація друкованих медіа у мирний час є добровільною і здійснюється з дотриманням вимог ст. 63  Закону.

"Час Чернігівський" писав про відновлення роботи медіа та роботу журналістів:

Схожі новини

Три мільйони: скульптор із Чернігівщини про винагороду за перший пам’ятник Голодомору в незалежній Україні

05 ТРАВНЯ 2024, 20:38

Виводять міттельшнауцерів: родина після втрати будинку переїхала у село

05 ТРАВНЯ 2024, 20:22

Вiдео

Фантастичний успіх кікбоксерів: на Чемпіонаті України чернігівці виграли більше 150 нагород

05 ТРАВНЯ 2024, 18:43

Операція, дієта, фітнес і город: як скидають зайву вагу. Досвід чотирьох жителів Чернігівщини

05 ТРАВНЯ 2024, 16:15

Три кг вибухівки: вже не «шахеди», а «ланцети» знищують Новгород-Сіверщину

05 ТРАВНЯ 2024, 14:53

Дочка найстаршої породіллі в Україні Анна-Марія вже місяць у новій родині

05 ТРАВНЯ 2024, 13:50

На чоловіка у прикордонні росіяни скинули гранату. Наступного дня йому вручили повістку

05 ТРАВНЯ 2024, 12:20

ТОП-переглядів