Дочка найстаршої породіллі в Україні Анна-Марія вже місяць у новій родині

05 ТРАВНЯ 2024, 13:50

26482

Дочка найстаршої породіллі в Україні Анна-Марія вже місяць у новій родині

Дочка найстаршої породіллі в Україні Анна-Марія вже місяць у новій родині

Майже місяць дочка найстаршої матері України Валентини Підвербної Анна-Марія живе в новій родині — тимчасову опіку над нею взяла 50-річна Олена з Чернігова.

Нагадаємо: рік тому, у квітні 2023-го, на сторінці Ані в інстаграмі з’явився допис зі скаргами на Валентину Підвербну і проханням забрати її в матері.

Читати про це тутХоче операцію на очах, фарбуватися і тату: донька Валентини Підвербної благає про допомогу

Буквально за добу допис зібрав сотні коментарів небайдужих українців із пропозиціями допомогти. 25 квітня рішенням виконавчого комітету Чернігівської міськради дитину вилучили в матері і помістили до лікарні, а ще за місяць перевели до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Хмільниця Чернігівського району.

Весь цей час Аня доволі жваво спілкувалася в інстаграмі зі своїми підписниками і розповідала про своє життя окремо від мами, а шість днів тому процитувала свій минулорічний допис і написала під ним: 

«Рівно рік тому я написала цей пост, який кардинально змінив моє життя. Щиро дякую людям, які підтримували мене в той непростий період».

Одним із тих, хто підтримував Аню Підвербну найбільше, був за- ступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш. Долею дівчинки він опікується й досі.

— Зараз в Ані є офіційний опікун, тож спілкуватися ми стали трохи рідше. Ось коли вона перебувала в лікарні, а потім у Центрі, я знав, що їй бракує як фізичної, так і емоційної уваги, тому й намагався більше її приділяти. Для дівчинки я неначе «червона кнопка» — маю швидко зреагувати, коли потрібна допомога. Тож стараюся зайвою увагою їй не набридати. Для мене головне, що Ані в новій родині добре. Коли ми спілкувалися на цю тему, вона мені так і сказала: «У мене все добре. Я — щаслива!» З опікуном Ані Оленою ми знайомі лише заочно, спілкувалися телефоном, однак у найближчому майбутньому збираємось зустрітися.

Бажання взяти опіку над Анею Олена виявила ще в перші дні, коли дитину було вилучено в мами. Вона — знайома родини Підвербних, тож Аню Олена добре знала, у них і до цієї ситуації були дуже приязні стосунки.

— У той же час хороші стосунки в Ані і змамою,—каже Дмитро Блауш. — І в лікарні, і в Центрі Валентина часто її відвідувала. Як розповідали лікарі та вихователі, спочатку їхні зустрічі тривали всього 5-10 хвилин, потім стали довшими. Стосунки Ані з мамою змінилися, їм є про що поговорити, є чим зайнятися разом. Тож, думаю, ситуація, що склалася, пішла на користь не лише Ані, а і її мамі.

Отож залишається лише одна проблема, яку Дмитро Блауш збирається розв’язати:

— В Ані є певні проблеми із зором, і я обіцяв, що допоможу їх усунути. На жаль, одразу після їх виявлення зробити дитині операцію не було можливості — спочатку вона мала деякий час поносити спеціальні окуляри, які ми придбали. Ми вже домовилися з директором Чернігівської обласної дитячої лікарні, що після великодніх свят Аня пройде тут попередній огляд, а потім ми відвеземо її в Охматдит і, якщо дозволить стан її здоров’я, буде зроблено операцію. Це питання має бути закрите!

За життям Ані в інстаграмі й досі стежать тисячі людей. Усі вони запитують, чому вона стала рідше там з’являтися. Сподіваємось, останні новини їх порадують!

Валентина Підвербна та Анна-Марія 10 років тому

Валентина Підвербна та Анна-Марія 10 років тому 

Джерело: ГАРТ, авторка Катерина ДРОЗДОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині бабуся та дідусь ростять внучку-сироту з інвалідністю

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів