Бійця нагородили «Сталевим Хрестом» від Залужного ще за життя, однак отримувала нагороду за Героя його матір вже після смерті сина

04 БЕРЕЗНЯ 2023, 12:38

3550

Бійця нагородили «Сталевим Хрестом» від Залужного ще за життя, однак отримувала нагороду за Героя його матір вже після смерті сина

Антон Красевич

Чернігівець, воїн Антон Красевич, який віддав своє життя за Україну та рідний край, удостоєний особливої відзнаки -  Почесного нагрудного знаку «Сталевий Хрест» від Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Відповідний наказ за особистим підписом Головнокомандувача датований 14.10. 2022.

«Тобто, цієї нагороди наш захисник удостоєний ще за життя. Нагрудний знак «Сталевий Хрест» вручають військовим ЗСУ за виконання бойових завдань, проведення об'єднаних антитерористичних операцій, а також операцій з підтримки миру та безпеки», - інформує прес-служба Носівської міської ради.

Нагороду мамі загиблого Героя, Ользі Миколаївні, вручив Микола Гумен, начальник 4-го відділу Ніжинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«Сталевий Хрест» - це спеціальна відзнака Головнокомандувача ЗСУ. Ця нагорода відзначає не лише хоробрість, але й високі розумові якості. Цим нагрудним знаком нагороджуються також військовослужбовці за високі показники у бойовій підготовці, несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності тощо. Це перша в українській нагородній системі відзнака для людей, які планують операції, які їх забезпечують.

«Дійсно, у нас є блискучі сержанти, солдати, які все реалізують, але в нас є люди, які планують переможні воєнні операції. «Сталевий Хрест» — символ того, що можемо досягнути перемоги виключно тоді, коли поєднаємо хоробрість наших солдатів із розумом і спроможностями наших офіцерів», - цитує сенс нагороди військовий історик Василь Павлов.

Антон Красевич відслужив строкову військову службу.  11 березня 2022 його мобілізував 4-й відділ Ніжинського РТЦК та СП на військову службу та направив до військової частини А 0501. Там хлопець перебував на посаді сапера 2-го інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу 3-го механізованого батальйону.

Під час виконання бойового завдання в ході ведення бойових дій на Харківщині старшого солдата важко поранили, тож його доставили до військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові.

Однак 8 листопада носівчанин залишився навічно 22-річним, не доживши лише пари тижнів до своїх 23 літ. Детальніше про історію Героя «Час Чернігівський» писав тут.

У розмові з міським головою Володимиром Ігнатченком пані Ольга висловила побажання, аби на Носівській міській гімназії №2, де навчався Антон, встановили меморіальну дошку для увіковічення пам‘яті про подвиг земляка.

"Час Чернігівський" писав про нагородження Героїв:

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів