Героїв не забудемо імен: родинам загиблих оборонців Чернігова передали державні нагороди

17 ЖОВТНЯ 2022, 08:19

4965

Усі ці родини з усієї Чернігівщини День захисника і захисниць України відзначають зі сльозами на очах. Вони втратили на війні своїх найрідніших: сина, чоловіка, батька, брата.

Син Олени Леонідівни захищав Чернігів. Останній бій прийняв у Лукашівці. Був десантником, брав участь в АТО і попри отримане поранення до кінця залишався у лавах ЗСУ.

"Їх взяли в оточення, і вони були тільки з автомати, а їх танками. 8 березня ще подзвонив,  а 9 його вже не стало", - розповідає Олена Леонідівна, мати героя Артема Шеремета.

Родинам передали державні нагороди загиблих героїв. Про кожного захисника пам’ятатимуть, а про сім`ї дбатимуть.  

"Я точно знаю, що вони назавжди будуть з вами і ваших серця. І я знаю, що ваших близьких, синів України ніколи не забудемо", - звернувся до родин В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

"Скільки б не пройшло років, щоб всі покоління пам’ятали. Люди загинули не просто так, а за нашу державу. Хай Покрова покриває ваші родини і ніхто, щоб не загинув. Я вам вдячний", - сказав Віктор Ніколюк, командувач ОК «Північ».

Отримала нагороду сина - мати відомого боксера Юрія Ворони – Галина Олександрівна. Каже, він завжди був усміхненим і турботливим. Після смерті батька ще юним хлопцем став для неї міцною опорою.

"зЗпам`яталося, як він ще малий 10 років, каже - обіцяю, що тебе ніколи в житті не залишу, буду поряд. Так і було.  У мене були проблеми зі здоров’ям. На 3 роботах працював, щоб помогти вилізти з болячок і проблем", - розповідає Галина Олександрівна, мати героя Юрія Ворони.

Валерій з родиною отримав нагороду загиблого брата – Віталія, який витягав поранених з поля бою у Новоселівці. Їх остання телефонна розмова – назавжди у пам`яті.

"Каже, якщо не встигнемо перебігти з окопів, то нас вб’ють осколками. Авіація, «гради», за 300 метрів танки.  Це остання розмова з братом - Чернігів в оточенні, стоїмо за Черніговом", - пригадує Валерій Сікан, брат героя Віталія Сікана.

Родини загиблих героїв вшанували пам'ять усіх полеглих захисників Чернігівщини. Цей день для них завжди буде особливим.

"Час Чернігівський" розповідав про захист Чернігова: «Я в ЗСУ 24 роки і ні дня про це не пожалкував», - офіцер ОК «Північ» Михайло.

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:14

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів