Жіночі сльози, нагороди родинам і нова пісня: у Чернігові відзначили День пам’яті захисників України

30 СЕРПНЯ 2022, 10:41

2025

Світлана Олександрівна – мати загиблого рік тому одного з кращих офіцерів бригади чернігівця Володимира Шпака. 29 серпня, у день памяті захисників України, вона разом ще з кількома матерями прийшла до стели загиблих воїнів. Попри невгамовний біль втрати, жінка пишається тим, що її син до останнього був справжнім офіцером і захисником українського народу.

"Коли у 2014 році почалася війна, то мій син офіцер сказав:  «Мама, я їду боронити державу». А я кажу: «Може без тебе?» А він : «Мама, як без мене? Я офіцер, я давав присягу українському народу». Дуже тяжко говорити, тяжко з цим жити, але нам треба вибороти нашу перемогу", - каже Світлана Олександрівна, мати загиблого героя.

У день пам’яті захисників України у Катерининській церкві відслужили молебень за усіма загиблими воїнами. Керівники Чернігівщини вручили державні нагороди родинам військових Олега Полегенька, Володимира Барца та Олексія Кузнєцова , які обороняли Чернігів і загинули у перший день наступу рашистів.

"Мені важко говорити. Я відчуваю і знаю що вони з вами. Я знаю що ви бачити їх у ваших снах, що вони з вами говорять, ми маємо пам'ятатати, що вони зверху і вони все бачать дякую вам", - сказав В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

"Велика надія на те, що вони нас десь чекають і зустрінуть. Хай вони з богом махають крилами і гасять вогонь, який на землі робиться. І я думаю, що вони недаремно поклали життя. Для нас вони назажди в душі і серці", - каже Олена Полегенько, дружина Олега Полегенька.

Загиблі воїни служили в державному науково-дослідному інституті і їх імена тепер назавжди викаровані в історії підрозділу.

"Поніс втрати колектив нашого інституту. Це військові, які під час виконання службових завдань у складі льотного екіпажу загинули. Це наші герої", - вважає Генадій Пєвцов, керівник інституту.

У день памяті загиблих захиників України артисти обласного філармонійного центру презентували нову пісню «Сни сонця війни», яка була написана під час облоги Чернігова.

Час Чернігівський писав про жінку- офіцера, яка служить у бойових підрозділах ОК "Північ" - Офіцер Олександра: Воюємо з ворогом заради простих людей.

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів