За гроші допомагали уникнути мобілізації: на Чернігівщині викрито посадовців держпідприємства

03 БЕРЕЗНЯ 2025, 14:32

6691

Чепурний Арсен

За гроші допомагали уникнути мобілізації: на Чернігівщині викрито посадовців держпідприємства

За гроші допомагали уникнути мобілізації: на Чернігівщині викрито посадовців держпідприємства

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили, що директор державного підприємства обласного рівня зі своїм підлеглим організували злочинну схему фіктивного працевлаштування з бронюванням від призову військовозобов’язаних за винагороду. Чиновникам оголошено про підозру у восьми епізодах злочинної діяльності.

Про це повідомляє Поліція Чернігівської області.

Поліцейські встановили, що 29-річний директор державного підприємства критичної інфраструктури вирішив скористатися перевагами такого статусу підприємства у період дії воєнного стану та збудувати на цьому схему власного збагачення. До злочинної діяльності чиновник залучив 27-річного підлеглого, директора однієї з філій цього ж підприємства.

Посадовці знаходили військовозобов’язаних осіб, охочих уникнути призову під час мобілізації, та забезпечували їм за винагороду фіктивне працевлаштування на підприємстві. При цьому чиновники сприяли проходженню цими особами ВЛК, оновленню їх даних в ТЦК та СП та бронюванню від призову.

Слідство довело, що в такий спосіб організатори злочинної схеми фіктивно працевлаштували 10 мешканців м. Києва, Київської та Волинської областей. Жодна з цих заброньованих осіб на Чернігівщину не прибула і до праці на об’єктах підприємства критичної інфраструктури не приступила.

Поліцейські провели у зловмисників ряд санкціонованих обшуків, в ході яких вилучили готові документи про відстрочку від призову на військову службу та інші речові докази злочинної діяльності.

За гроші допомагали уникнути мобілізації: на Чернігівщині викрито посадовців держпідприємства

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури повідомили зловмисникам про підозри у восьми епізодах злочинної діяльності за ч.1 статті 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Її санкція передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі.

Досудове розслідування триває. Поліцейські перевіряють на причетність до злочинної схеми інших посадовців підприємства.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Ворог змінив тактику обстрілів по Чернігову: що відомо

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 17:27

Відомий журналіст та ютубер пройшов військовий вишкіл на Чернігівщині

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 16:59

Чернігівська лікарка-інфекціоністка не діагностувала хворобу: померла дитина

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 15:40

На Десні затримали браконьєра з кастинговою сіткою: збитки – понад 70 тис. грн

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 14:49

Чернігівські підприємства допомагають запуститися новому заводу на Львівщині

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 14:42

У громаді виробник мʼясної продукції хоче облаштувати зупинки транспорту, місцеві жителі дискутують

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 14:08

У громаді втрати: один захисник рік тому загинув на Луганщині, другий - у червні 2025 на Сумщині

09 ВЕРЕСНЯ 2025, 11:18

ТОП-переглядів