Як працювати за новим Законом України «Про медіа»

30 СІЧНЯ 2024, 19:04

494

Як працювати за новим Законом України «Про медіа»

Як працювати за новим Законом України «Про медіа»

Для редакторів медіа Чернігівської області Асоціація регіональних засобів масової інформації (АРЗМІ) провела чергове навчання. Цього разу тренінг стосувався практичних питань реєстрації ЗМІ відповідно до Закону України «Про медіа», а саме алгоритму дій щодо реєстрації друкованих та он-лайн видань.

Навчання відбулось 26 січня в рамках проєкту «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області».

Як відомо, у профільному законі «Про медіа» передбачений річний термін для друкованих медіа, інформаційний агентств і провайдерів, які раніше працювали на підставі ліцензій та свідоцтв, для того, щоб зареєструватися в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення. Тож представниця Нацради в області Ірина Сенченко розповіла про вимоги щодо оформлення заявки для друкованих та онлайн медіа.

– Для друкованих медіа та інформаційних агенцій безкоштовна реєстрація відбувається на основі раніше виданих органами юстиції свідоцтв. Але тільки до 31 березня 2024 року. Насамперед потрібно подати до Нацради заяву. Її можуть подавати як фізичні, так і юридичні особи. У заяві слід зазначити ідентифікаційні дані (для юридичних осіб), адресу, контакти (телефон, електронну пошту), ім’я та прізвище керівника й кінцевого бенефіціара (якщо такий є), – зазначає Ірина Сенченко.

представниця Нацради в області Ірина Сенченко

Ірина Сенченко

Також учасники тренінгу детально пройшлись по алгоритму підготовки пакету документів, типових помилках, які допускаються заявниками.

До речі, у Чернігівській області вже зареєструвалось за новим законодавством понад 20 медіа. Більшість – друковані видання, серед них багато наукових та вузькоспеціалізованих.

– Частина редакцій вже пройшла цей шлях. Інші з різних причин цього ще не зробило. Тому ми вирішили прискорити процес, провівши практичне заняття. Колеги поділилися досвідом. Проаналізували передбачену відповідальність зареєстрованих медіа за порушення законодавства, – каже Олександр Назаренко, голова АРМЗІ, керівник проєкту.

Олександр Назаренко, голова правління ГО "АРЗМІ"

Олександр Назаренко

За словами редакторів, всі готові дотримуватись норм законодавства про рекламу. Втім, ці правила мають бути однаковими для всіх, а не тільки для друкованих ЗМІ та телеканалів. Адже ринок реклами практично зник після початку повномасштабного вторгнення. І, звісно, рекламодавці шукають варіанти, як розмістити у медіа немарковану рекламу. Тут виграватимуть ТГ-канали та онлайн ЗМІ, які інколи не маркують рекламу.

Своїми враженнями від тренінгу поділились його учасники.

– Ми вже кілька місяців тому зареєструвалися відповідно до нового законодавства. Сфера розповсюдження нашого видання – Чернігівський район. Онлайн версії у нас немає. Є група у ФБ, – каже Світлана Томаш, редакторка газети «Новини Городнянщини».

– Будемо готувати документи для подання. Часу не так багато. Корисною була інформація і щодо реєстрації онлайн версії. Тут є свої особливості, але рухатись до цього треба. Щодо вимоги маркування реклами - важливо, щоб правила були однакові для всіх, – вважає Ірина Гайова, редакторка газети «Маяк» та сайту Сусіди.City.

– Ми – друковане та онлайн видання, яке працює у двох громадах. Будемо готувати пакет документів на реєстрацію. Хочеться не повторити помилок колег,– ділиться журналіст газети «Наше слово» та сайту Сусіди.City Олексій Прищепа.

Тренінг для редакторів та журналістів локальних медіа у Чернігові, 26 січня 2024 року

* * *

Проєкт «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області» виконується за підтримки Посольства США в Україні. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» і жодним чином не відображає точку зору грантодавця.

Схожі новини

Прикордонням Чернігівщини пронісся буревій. Багато вулиць залишилося без світла

16 ЛИПНЯ 2024, 15:05

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

ТОП-переглядів