Латвія і Франція – активно допомагають відновленню Чернігівщини: їх делегації знову відвідали область

20 КВІТНЯ 2023, 20:16

1150

Латвія та Франція – країни, які найактивніше допомагають відбудові Чернігівщини з самого початку її деокупації. Делегації цих країн постійно відвідують область задля подальшої допомоги. У Ягідному за кошти Латвії відновлюють частину будинків. А самі латвійці зокрема жервують гроші та автівки для ЗСУ. Адже дуже переживають за Україну.

"Наш народ цю війну сприймає як свою. Розуміємо, що наступні. Сусід один і той же. Історія схожа. Розуміємо що відбувається. Наша загальна війна проти великої імперії і народ з першого дня робить все, що може і сприймає як свою", - каже Райнис Познякс, організатор акції «Твіттер-конвой»", - "Відправлємо машини і для військових і для волонтерів. За рік відправили 1300 машин. Кожну пʼятницю їде конвой. Люди жертвують і гроші, і машини. І держава прийняла закон: машини, які конфіскували у п’яниць - відправляють в Україну. Половину жертвували латвійці. Інші купуємо в Норвегії, Англїї, Ірландії, по всій країні допомагали і чернігівським бійцям".

Франція теж серед активних учасників відновлення Чернігівщини. Зокрема, регіон Іль-де-Франс. Французи вже передали області модульні металеві мости, за допомогою яких відновлено транспортне сполучення в громадах. Працюють французькі архітектори, надається гуманітарна допомога, попереду ще багато планів.

"Я побачив прогрес у відбудові Чернігівщини з першого мого візиту на початку липня минулого року. Ми обговоримо деталі подальшої фінансової і логістичної допомоги. Підтримка регіону Іль-де-Франс - доказ справжньої дружби, і наша співпраця буде ще активнішою.  У червні буде великий форум з відбудови України, на якому оголосимо про міста-побратими", - каже Жофруа Дідьє, посол Регіону Іль-де-Франс.

Очільник Чернігівщини В’ячеслав Чаус подякував за допомогу Франції та Латвії, а також іншим країнам. Постопово відновлюється зруйнована ворогом інфраструктура. Але головна проблема – це відбудова житла, адже тисячі сімей залишилися без даху над головою. Самотужки Чернігівщині з цим не впоратися. Тому є сподівання на  подальшу допомогу, зокрема Франції та Латвії.  

"Я дуже дякую за увагу до України і Чернігівщини і до тих проблем з відбудови, які є у зв’язку з війною. Ваші посли перші були рік тому після деокупації на Чернігівщині і запропонували допомогу. І ця допомога надходить на Чернігівщину, це гуманітарна, медична, будматеріалами, транспорт", - каже В’ячеслав Чаус.

Проблеми Чернігівщини і шляхи їх вирішення мають озвучити на міжнародному саміті громад і регіонів, який заплановано провести в України на базі Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

"Час Чернігівський" писав допомогу французів та латвійців:

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів