У Ягідне приїздив Мустафа Найєм - що пропонують селянам

14 ЛИПНЯ 2023, 09:42

1490

Колишній журналіст, а нині чиновник з чи не найбільшою серед посадовців кількістю підписників у соцмережах, побував на Чернігівщині- поговорити із громадою села, де росіяни влаштували найвідоміший з часів Другої світової війни концтабір у світі - Ягідне.

На Чернігівщині Агентство відновлення реалізовує проєкт з комплексного відділення Ягідного — з новим плануванням і повною трансформацією села.

Громадські слухання в Ягідному пройшли за участі Голови Державного агентства відновлення Мустафи Найєма, заступниці Голови Державного агентства відновлення Валерії Іванової, начальника Служби відновлення у Чернігівській області Романа Сміяненка, представників місцевої влади та громади. Це вже друга зустріч у форматі відкритих консультацій.

Селянам чиновники показали як ми може мати село у найближчому майбутньому, зокрема, і пропозиції щодо дизайн-коду, цікавилися, що думають з цього приводу самі жителі.

Кожен з них отримав опитувальник, де потрібно було описати вид пошкоджень житла, бажані кольори фасадів, парканів, покрівель тощо. Тобто, те як буде виглядати Ягідне будуть вирішувати люди. Усі відповіді проаналізують та врахують в подальшій роботі Агентства при відновленні села.

 

Та спочатку - відновлення і ремонт житла. В межах населеного пункту є близько 120 об’єктів, у тому числі комунальної та приватної власності, проте нагальним питанням є відновлення саме житлових будинків.

Вже цього тижня розпочнеться процес передачі прав замовника на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області.

Найперше ремонтуватимуть 42 будинки по вулиці Космонавтів. Будівлі будуть повністю обстежені та визначені необхідні роботи.

Однак, відновлення житла - не єдині роботи, які відбудуться у Ягідному.

Як відомо, впродовж березня минулого року село повністю окупували росіяни. У місцевій школі окупанти влаштували штаб, а в підвалі навчального закладу примусово утримували цивільне населення – майже 370 селян, серед яких 70 – діти. Під час ув’язнення 10 людей з Ягідного померли. 

Навколо підвалу школи, як основного об'єкта трагічних подій під час окупації, планується створити меморіал, у  пам’ять про трагічні події розв'язаної росією війни проти України. Зараз очікується оголошення архітектурного конкурсу. Його проведення буде узгоджуватись із Міністерством культури, повідомляє Державне агентство відновлення.

В планах і будівництво будинку культури зі сховищем та облаштування урбан-парку. Готуємось до підписання договору на проєктні роботи. Після чого  буде оголошений тендер на виконання робіт.

Нагадаємо, у квітні Уряд ухвалив Постанову № 382 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо відновлення шести населених пунктів у п'яти областях, які постраждали внаслідок збройної агресії рф».

Над загальною концепцією відновлення Ягідного працювала команда Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Агентства відновлення.

"Час Чернігівський" писав про Ягідне:

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів