У Ягідне приїздив Мустафа Найєм - що пропонують селянам

14 ЛИПНЯ 2023, 09:42

1723

Колишній журналіст, а нині чиновник з чи не найбільшою серед посадовців кількістю підписників у соцмережах, побував на Чернігівщині- поговорити із громадою села, де росіяни влаштували найвідоміший з часів Другої світової війни концтабір у світі - Ягідне.

На Чернігівщині Агентство відновлення реалізовує проєкт з комплексного відділення Ягідного — з новим плануванням і повною трансформацією села.

Громадські слухання в Ягідному пройшли за участі Голови Державного агентства відновлення Мустафи Найєма, заступниці Голови Державного агентства відновлення Валерії Іванової, начальника Служби відновлення у Чернігівській області Романа Сміяненка, представників місцевої влади та громади. Це вже друга зустріч у форматі відкритих консультацій.

Селянам чиновники показали як ми може мати село у найближчому майбутньому, зокрема, і пропозиції щодо дизайн-коду, цікавилися, що думають з цього приводу самі жителі.

Кожен з них отримав опитувальник, де потрібно було описати вид пошкоджень житла, бажані кольори фасадів, парканів, покрівель тощо. Тобто, те як буде виглядати Ягідне будуть вирішувати люди. Усі відповіді проаналізують та врахують в подальшій роботі Агентства при відновленні села.

 

Та спочатку - відновлення і ремонт житла. В межах населеного пункту є близько 120 об’єктів, у тому числі комунальної та приватної власності, проте нагальним питанням є відновлення саме житлових будинків.

Вже цього тижня розпочнеться процес передачі прав замовника на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області.

Найперше ремонтуватимуть 42 будинки по вулиці Космонавтів. Будівлі будуть повністю обстежені та визначені необхідні роботи.

Однак, відновлення житла - не єдині роботи, які відбудуться у Ягідному.

Як відомо, впродовж березня минулого року село повністю окупували росіяни. У місцевій школі окупанти влаштували штаб, а в підвалі навчального закладу примусово утримували цивільне населення – майже 370 селян, серед яких 70 – діти. Під час ув’язнення 10 людей з Ягідного померли. 

Навколо підвалу школи, як основного об'єкта трагічних подій під час окупації, планується створити меморіал, у  пам’ять про трагічні події розв'язаної росією війни проти України. Зараз очікується оголошення архітектурного конкурсу. Його проведення буде узгоджуватись із Міністерством культури, повідомляє Державне агентство відновлення.

В планах і будівництво будинку культури зі сховищем та облаштування урбан-парку. Готуємось до підписання договору на проєктні роботи. Після чого  буде оголошений тендер на виконання робіт.

Нагадаємо, у квітні Уряд ухвалив Постанову № 382 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо відновлення шести населених пунктів у п'яти областях, які постраждали внаслідок збройної агресії рф».

Над загальною концепцією відновлення Ягідного працювала команда Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Агентства відновлення.

"Час Чернігівський" писав про Ягідне:

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів