Півмільйона від чернігівських аграріїв на ремонт школи в Ягідному, аби перетворити її на музей

Чер 08, 13:18

763

Півмільйона від чернігівських аграріїв на ремонт школи в Ягідному, аби перетворити її на музей

Будівля школи у Ягідному, червень 2022 року

Відомий в регіоні аграрний бренд - ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер ІМК) вирішив допомогти школі у селі Ягідному, яке так постраждало від нападу російського агресора. Мова йде про ремонт даху школи в селі Іванівської територіальної громади на Чернігівщині. Аграрії виділили 483 тисячі гривень.

Школа - знакове місце, адже у тутешньому підвалі російські окупанти влаштували концтабір, де майже місяць утримували понад 350 місцевих, яких загнали у приміщення площею 197 кв м. Люди стали заручниками та «щитом» для російських військових.

Гірка історія Ягіднянської школи облетіла усі світові видання. Тож тут планують облаштувати музей, який би зберігав пам’ять про страшні події березня 2022-го. Стіни та двері приміщення досі зберігають імена тих, хто не витримав цих знущань.

Однак перетворити будівлю на музей поки неможливо через її стан - школа сильно пошкоджена і в підвал потрапляє вода. Якщо не полагодити покрівлю найближчим часом, то написи, докази злочинів рф, зроблені людьми, яких тут утримували окупанти, можуть бути знищені.

«Унаслідок бомбардувань і обстрілів у Ягідному зруйновано 16 будинків, всі інші – пошкоджено, - розповідає голова Іванівської громади Олена Петрівна Швидка. – Сильно постраждала школа, у підвалі якої окупанти утримували людей. Він став символом злочинів росіян проти людяності, тому ми плануємо зробити тут музей. Покрівля закладу сильно пошкоджена, під час дощів туди затікала вода. Якщо так триватиме, то написам, які робили на стінах бранці протягом свого ув’язнення, може бути завдано непоправної шкоди. Відновити покрівлю критично важливо, а коштів на це у бюджеті громади немає, оскільки ми ще довго будемо оговтуватися від російської навали...»

У першій половині травня Іванівська громада  звернулася до ІМК з проханням про фінансову допомогу – і місцевому  комунальному підприємству перерахували 483 тисячі гривень, що дасть змогу виконати необхідний ремонт покрівлі.

"Час Чернігівський" - перше ЗМІ, яке оприлюднило відео з бранцями ягіднянського підвалу: Більше 300-т жителів Ягідного під час окупації росіяни закривали у підвалі

Ми також писали про розслідування злочинів, які тут вчиняли росіяни: Стріляв над головою та кидав під ноги гранату: судитимуть військовослужбовця РФ за погрози вбивством мешканця Ягідного.

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів