Готують під відбудову: підрозділ ДСНС у Ягідному розбирає завали зруйнованих будинків

25 ТРАВНЯ 2023, 19:10

2171

Володимир та Тетяна Веселовські

Підрозділ ДСНС Чернігівщини розбирає завали знищеного ворогом будинку у Ягідному. У ньому жила велика родина Веселовських: батько, мати, двоє дітей та ще кілька родичів. Усі пережили жахи обстрілів, шкільного концтабору, бачили горе і багато смертей односельців.      

"Нас перевели до школи, не бачили, як згорів будинок. Побачив чоловік, коли дозволили поховати сусіда. Несли його, і їх почали обстрілювати. Забігли сюди, бо кладовище поряд, тоді дізналися, 23 числа це було, повністю згоріло домогосподарство", - каже Тетяна Веселовська, жителька Ягідного.

Від будинку лишилится кілька стін, але і їх доведеться зносити і відбудовувати все заново, починаючи з фундаменту. Родина налаштована оптимістично. Вірить у перемогу і швидке відновлення житла. Неабияк вдячна рятувальникам, бо самотужки тільки б завали довелося розгрібати не один місяць.

Володимир та Тетяна Веселовські кажуть:

"Ми такі вдячні, що до нас дійшла черга. Дивилися на об’єм. Вдячні хлопцям ДСНС. Я понасаджувала горішків, стараються їх зберегти. Оперативно швидко роблять".

"Ми надіємося, що держава виділила кошти на відбудову і наше село попало. І надіємося, що в повному об’ємі відстроять. Вдячні всім. Ми самі нічого не зробили. Віримо в перемогу і щоб все відбудувалося".

 Чернігівські рятувальники вже допомогли чотирьом родинам у Ягідному. До цього працювали у Киїнці та Іванівці. Списки для допомоги складала місцева влада. Тому працюватимуть у селі допоки не завершать все заплановане. А роботи справді багато.  

"Техніка у нас - трактор-розвантажувач, особового складу - 10 чоловік. Якщо є складнощі, то ми викликаємо групу піротехніків. Вона робить, перевіряє об’єкт, якщо все добре, то працювати починаємо. Господарі нам кажуть, що і як треба розбирати, які стіни залишити. Спілкуємося і працюємо", - пояснює Олександр Матюк, начальник відділення групи рятувальних робіт ДСНС в області.

Крім рятувальників у Ягідному працює і Добробат, який за кошти Латвії відбудовує кілька осель. Читайте про це тут: Життя повертається в зруйноване село: у Ягідному за кошти Латвії волонтери почали відбудову повністю знищених будинків.

Нещодавно село включили в урядову програму комплексного відновлення населених пунктів. Мають відбудувати не тільки пошкоджені будівлі, а й всю інфрастуруктуру.   Ягідне – одне з найбільш зруйнованих сіл Черінігівщини. За час ворожої окупації загинуло більше 30 місцевих жителів.

"Час Чернігівський" писав про відновлення:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів