У Городні переобладнують місцеві котельні на альтернативне опалення

Лис 23, 12:41

626

Як інформує сторінка Городнянської міськради, до цього кроку підштовхнули обстріли української території ворожими ракетами, які несуть загрозу системам енерго- й газопостачання, а ще ставлять перед ризиками опалювальний сезон.

Енергетична та газотранспортні системи країни нині дуже вразливі для ворога. Тому перед  початком опалювального сезону Городнянська міська рада прийняла рішення перевести дві міські котельні на альтернативне опалення. Це котельня міського ліцею №1 та котельня Городнянського ліцею Чернігівської обласної ради.

«Минуло близько двох тижнів від початку опалювального сезону, і ми з радістю можемо сказати, що рішення міської ради, хоч і далось важко, але було вірним і виваженим, — каже директор міського ліцею №1 Юрій Гриценко. — Вперше за останні роки у приміщенні ліцею тепло. Навіть у найхолодніших класах нині немає температури, нижчої за 20 градусів».

Також на рішення вплинуло і економічна складова. Опалення газом вилітало міському бюджету у кругленьку копієчку. А дров’яне паливо нині постачають місцеві виробники, і це дає відчутний економічний ефект для громади.

У котельні нині працюють чотири оператори. Сюди постачається деревина, а працівники самі її пиляють і рубають, а також стежать за підтримкою нормального теплового режиму в приміщенні школи.

Відчувається тепло і в приміщенні укриття, облаштованого в підвальному приміщенні. Тут стоять парти, туалети, є ємності з водою і умивальники. А ще — двоярусні ліжка, на яких у разі потреби можуть розміститися 750 чоловік. Якщо переоблаштувати всю територію сховища, воно може служити прихистком для 1200 чоловік, зазначають у Городнянській міськраді.

Нині навчальний процес у ліцеї проводиться дистанційно, однак, стабілізаційні заходи необхідні - бо зима тільки починається. 

«Віримо в ЗСУ і в Божу справедливість, впевнені, що перемога буде за українським народом. Але до труднощів готуємось, щоб у разі виникнення проблем з енерго- і газопостачанням  городнянцям, які можуть опинитися без тепла, було де обігрітися й перечекати. До речі, в часи ворожого засилля в укритті міського ліцею №1 приходили ночувати до 200 людей», - зауважують у міськраді.

У планах громади також продовжити переоблаштування котелень міста на роботу з місцевим видом палива, зокрема, дровами.

Городнянка Неля Москалець зауважує:

- У будинках, які прикріплені до котельні, що біля Обласного ліцею, ще ніколи не було 20 градусів. Не пишіть того, чого нема.

У міськраді відповідають:

- Тут мова йде про опалення в міському ліцеї №1. І про температуру саме в цьому приміщенні. Перевели на дрова дві котельні, в тому числі й ту, яка опалює обласний ліцей. Але ж там зараз навчальний процес не відбувається. Зрозуміло, що й вимоги до температурного режиму інші.

Неля Москалець:

- Зрозуміло, надіємося що в морози буде більше, ніж зараз 16 градусів.

"Час Чернігівський" писав про Городнянську громаду:

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів