У Чернігові працювала місія ЮНЕСКО: фіксують варварства росіян

01 ЛИСТОПАДА 2023, 18:15

1612

Цього тижня у Чернігові розпочала роботу Технічна місія для проведення оцінки збитків, завданих об’єктам культурної спадщини у Чернігові в рамках проєкту ЮНЕСКО/Цільового фонду уряду Японії «Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО».

У складі комісії також фахівці Департаменту культури ОДА, управління містобудування і архітектури ОДА, а також НАІЗ «Чернігів Стародавній».

Що оглянуть і оцінять фахівці?

Офіційно конкретного переліку обʼєктів немає, не всі з них памʼятки домонгольського періоду. Так, комісія побувала і оглянула будівлі ОВА, а також пошкоджений російською ракетою обласний драмтеатр.

За попередніми висновками, зокрема, присутнього у складі комісії фахового архітектора із Лісабонського університету Педро Кантора, роботи, які були зроблені для збереження споруди театру він оцінив як високопрофесійні.

Загалом же, це перша місія з оцінки пошкоджень у Чернігові, метою якої є збір даних про пошкоджені об'єкти, визначені Мінкультом як пріоритетні.

Вона проходить під егідою проєкту ЮНЕСКО у співпраці з Міжнародним центром вивчення питань збереження та реставрації культурних цінностей (ІККРОМ) та у тісній консультації з Міністерством культури та інформаційної політики України (МКІП).

Однією з членкинь комісії є вже відома у Чернігові Марʼяна Томин, яка раніше оглядала чернігівські храми, які перебували у користуванні релігійної громади УПЦ МП. Детальніше про це можна почитати тут.

Також в рамках місії відбулася вступна зустріч у Чернігівській обласній військовій адміністрації, де учасники дискусії обговорили спільне співробітництво у розробці плану відновлення історичного центру Чернігова.

Робоча група місії ЮНЕСКО у Чернігівській ОВА

Робоча група місії ЮНЕСКО у Чернігівській ОВА

Столична делегація пробуде у Чернігові протягом тижня. За цей час фахівці планують здійснити документування та оцінку збитків на об’єктах культурної спадщини м. Чернігова, які постраждали внаслідок бойових дій.

"Час Чернігівський" писав про ЮНЕСКО: 

Схожі новини

Ніжин знову атакували ворожі безпілотники

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 20:00

Вiдео

Лікарі не давали і 1%, але я живий: мінометник 119 бригади про війну, мотивацію і дітей

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 19:21

Суддю з райсуду Чернігова відправили у відставку

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 17:19

Врятував пʼятьох, а сам загинув: у громаді попрощалися із захисником

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 16:13

Майже 300 млн грн виділив Уряд на відновлення поліклініки Чернігівської ЦРЛ

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 15:01

Райсуд Чернігова ніяк не можуть доукомплектувати: чому так?

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 14:17

На Чернігівщині під час пожежі у приватному будинку загинув чоловік

17 ВЕРЕСНЯ 2025, 13:48

ТОП-переглядів