Історичний центр Чернігова подають до спадщини ЮНЕСКО: хто готує документи

20 ВЕРЕСНЯ 2023, 16:28

1492

Історичний центр Чернігова подають до спадщини ЮНЕСКО: хто готує документи

Катерининська церква у Чернігові

Профільні міністерства готують документи, щоб додати до спадщини ЮНЕСКО історичний центр Чернігова. Про це в ефірі Громадського радіо повідомила народна депутатка, голова Комітету з питань культури ПАРЄ Євгенія Кравчук.


«Міністерство культури разом з МЗС готують документи, що історичний центр Чернігова додати до якогось із списків ЮНЕСКО. Бо є ще список, де спадщина знаходиться під особливим захистом», — розповіла Євгенія Кравчук.

Якщо говорити про список обʼєктів під загрозою - то він невеликий, там близько півсотні обʼєктів. І загроза має бути дуже суттєвою, у випадку з Україною - це війна, каже депутатка.

Чим саме корисне долучення ЮНЕСКО до українських об’єктів культурної спадщини? Євгенія Кравчук зауважує: особливих фондів на реставрацію у розпорядженні ЮНЕСКО немає. Але є певні можливості, наприклад, після оцінки стану того чи іншого обʼєкту, загроз, сюди можуть долучитися якість країни зі списку підписантів Конвенції захисту культурної спадщини.

«Відповідно, Україна з адвокацією ЮНЕСКО може звертатися до цих країн, щоб вони допомогли нам убезпечити культурну спадщину і також ті памʼятки, які були пошкоджені, щоб їх можна було реставрувати», - каже Кравчук.

Як відомо, у Чернігові тривалий час стоїть питання включення обʼєктів м. Чернігова до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Нині, як повідомили у Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів Стародавній» готує необхідний пакет документів для Мінкульту.

19 серпня росіяни обстріляли обласний драмтеатр у центрі Чернігова. Внаслідок удару балістичною ракетою постраждала 181 людина та 7 загинули.

Усього ж нині 823 об’єкти культурної спадщини постраждали через російську агресію в Україні. Чернігівщина серед регіонів з найбільшою такою шкодою.

За період з 24 лютого 2022 року по 25 серпня 2023 року пошкоджено або зруйновано 823 об’єкти культурної спадщини. З них об’єктів національного значення - 109, місцевого значення – 650, щойно виявлених - 64.

Найбільша кількість пошкоджених або зруйнованих пам'яток культурної спадщини у наступних областях:

  • Харківська область – 207;
  • Донецька область – 111;
  • Одеська область – 103;
  • Херсонська область – 80;
  • Чернігівська область – 70.

Джерело: Громадське радіо

"Час Чернігівський" писав про історію Чернігівщини:

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів