Після років спротиву: Чернігівський історичний центр таки подають до ЮНЕСКО

04 КВІТНЯ 2023, 20:01

1763

Після років спротиву: Чернігівський історичний центр таки подають до ЮНЕСКО

Фото Валентин Куц

Як відомо, міська влада у Чернігові роками зволікала із процесом включення історичної частини Чернігова до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 


Між тим мова про унікальні об’єкти – храми домонгольського періоду, архітектуру часів доби Козаччини та увесь історичний ландшафт Чернігова як міста із древньою історією.

Втім, тепер процес запущено і без участі міських чиновників: до процесу долучився особисто президент Володимир Зеленський та міністр культури Олександр Ткаченко.

Так, вчора, 4 квітня відвідала делегація ЮНЕСКО на чолі з генеральною директоркою Одрі Азулє. Під час переговорів з Президентом України Володимиром Зеленським у Чернігівській ОВА мова йшла, зокрема, і про включення до списку ЮНЕСКО історичного центру Чернігова.

Глава Української держави відзначив важливість солідарності ЮНЕСКО з народом України в умовах повномасштабної російської агресії.

«Дякую за реальні результати вашої роботи й підтримки України. Ми воюємо на полі бою за цінності демократії, свою свободу та незалежність, за майбутнє наших дітей, а також за наші історичні цінності й культурне надбання. Дуже важливо їх захистити», – зазначив Володимир Зеленський.

Свідченням солідарності з Україною цієї міжнародної організації стало, зокрема, оформлення її інституційної присутності в нашій країні – створення у Києві офісу зв'язку ЮНЕСКО.

Сторони відзначили важливість членства України в ЮНЕСКО, яке нараховує вже 69 років та характеризується активною міжнародною співпрацею в науковій, освітній та культурній сферах.

Президент окремо наголосив на неприйнятності членства Росії в ЮНЕСКО та важливості чіткої й потужної реакції організації та її органів на війну РФ проти України.

Володимир Зеленський поінформував Одрі Азулє про зруйновані та пошкоджені Росією українські культурні об’єкти, наголосивши, що їх загальна кількість становить близько 1190, а також про викрадення та незаконне вивезення українських культурних цінностей із тимчасово окупованих територій.

У цьому контексті Президент акцентував на важливості лідерської ролі ЮНЕСКО в залученні міжнародних партнерів до відновлення постраждалої культурної спадщини України.

Глава держави високо оцінив допомогу ЮНЕСКО в реалізації низки проектів у нашій країні, зокрема щодо забезпечення безперервності освіти та програми ментального здоров’я, що реалізується під патронатом першої леді України.

Під час зустрічі Одрі Азулє передала Главі держави сертифікат про внесення історичного центру міста Одеси до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою. 

Висловлюючи подяку за рішення щодо Одеси, Володимир Зеленський висловив переконання у важливості включення до списку ЮНЕСКО інших українських об’єктів культурної спадщини, зокрема історичного центру Чернігова.

У ході візиту делегати ознайомилися з руйнуваннями Обласного молодіжного центру. Внаслідок ракетного удару ворога наприкінці лютого 2022 року частина цієї історичної будівлі зруйнована.

"Час Чернігівський" писав, у що перетворилось місцеве самоврядування у Чернігові: 

Схожі новини

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

ТОП-переглядів