У Чернігові працювала місія ЮНЕСКО: фіксують варварства росіян

01 ЛИСТОПАДА 2023, 18:15

696

Цього тижня у Чернігові розпочала роботу Технічна місія для проведення оцінки збитків, завданих об’єктам культурної спадщини у Чернігові в рамках проєкту ЮНЕСКО/Цільового фонду уряду Японії «Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО».

У складі комісії також фахівці Департаменту культури ОДА, управління містобудування і архітектури ОДА, а також НАІЗ «Чернігів Стародавній».

Що оглянуть і оцінять фахівці?

Офіційно конкретного переліку обʼєктів немає, не всі з них памʼятки домонгольського періоду. Так, комісія побувала і оглянула будівлі ОВА, а також пошкоджений російською ракетою обласний драмтеатр.

За попередніми висновками, зокрема, присутнього у складі комісії фахового архітектора із Лісабонського університету Педро Кантора, роботи, які були зроблені для збереження споруди театру він оцінив як високопрофесійні.

Загалом же, це перша місія з оцінки пошкоджень у Чернігові, метою якої є збір даних про пошкоджені об'єкти, визначені Мінкультом як пріоритетні.

Вона проходить під егідою проєкту ЮНЕСКО у співпраці з Міжнародним центром вивчення питань збереження та реставрації культурних цінностей (ІККРОМ) та у тісній консультації з Міністерством культури та інформаційної політики України (МКІП).

Однією з членкинь комісії є вже відома у Чернігові Марʼяна Томин, яка раніше оглядала чернігівські храми, які перебували у користуванні релігійної громади УПЦ МП. Детальніше про це можна почитати тут.

Також в рамках місії відбулася вступна зустріч у Чернігівській обласній військовій адміністрації, де учасники дискусії обговорили спільне співробітництво у розробці плану відновлення історичного центру Чернігова.

Робоча група місії ЮНЕСКО у Чернігівській ОВА

Робоча група місії ЮНЕСКО у Чернігівській ОВА

Столична делегація пробуде у Чернігові протягом тижня. За цей час фахівці планують здійснити документування та оцінку збитків на об’єктах культурної спадщини м. Чернігова, які постраждали внаслідок бойових дій.

"Час Чернігівський" писав про ЮНЕСКО: 

Схожі новини

Був в теробороні, воював на Луганщині: на Чернігівщині поховали загиблого в бою бійця

22 ЛЮТОГО 2024, 00:05

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

ТОП-переглядів