Укриття і бомбосховища: як деякі з них виглядають у Чернігові

Лип 15, 17:14

1147

Журналісти "Часу Чернігівського" побували у двох укриттях Чернігова. Одне з них у підпорядкуванні Управління освіти Чернігівської ОВА. Інше - у ЖЕКівському будинку.

В обласному педагогічному ліцеї тренажерну залу у напівпідвальному приміщенні переробили під укриття, в якому можуть у разі необхідності розміститися усі учні та вчителі. Тут є меблі, навчальні парти, генератор, вода. Для кожного класу відведено певне місце. Вікна закриті мішками з піском. Таким чином, у навчальному закладі заздалегідь підготувалися до наступного навчального року, який сподіваються проходитиме вже в стінах ліцею. В укритті можна не просто перечекати небезпеку, а й проводити навчання. Тому багато учнів та їх батьків схиляються до того, аби навчатися в режимі офлайн.

"Крім основної зали ми маємо допоміжні приміщення: туалет, душова, кімната для одного класу, для занять підгрупами, медичний пункт, кімнату спортінвентаря, де зберігаємо ковдри каремати, що дозволить використати їх для потреби", - каже Ганна Коломієць, директорка педагогічного ліцею.

В обласному педагогічному ліцеї тренажерну залу у напівпідвальному приміщенні переробили під укриття, в якому можуть у разі необхідності розміститися усі учні та вчителі. Тут є меблі, навчальні парти, генератор, вода. Для кожного класу відведено певне місце. Вікна закриті мішками з піском.

Таким чином, у навчальному закладі заздалегідь підготувалися до наступного навчального року, який сподіваються проходитиме вже в стінах ліцею. В укритті можна не просто перечекати небезпеку, а й проводити навчання. Тому багато учнів та їх батьків схиляються до того, аби навчатися в режимі офлайн.

"Схильність батьків щоб це було в реальному часі навчання офлайн це не тільки якість а й безпека. Є діти з 31 громади це такі райони як Новгород-Сіверський, Гремяч - їх обстрілюють щодня і батьки кажуть що буде спокійніше знаходитися у нас кожен день маємо таку картину. Багато учнів перебували під окупацією. Там зруйновані школи, там є теж небезпека, Сновськ Городня. І там теж є небезпека", - каже директорка.

А це бомбосховище у звичайній багатоповерхівці у центрі міста. Тут люди з кількох навколишніх будинків переховувалися під час облоги і обстрілів Чернігова. Облаштували все самостійно. З того часу тут все так і лишилося, як було.

"Це укриття в якому перебували мешканці кількох будинків, облаштовано своїми силами умовно поділене на 3 кімнати. в кожній було чимало людей з дітьми. на землю накидали картону, ковдри  клали на підлогу, все, щоб не дихати пилюкою", - каже Наталія Іващенко, чернігівка.

Ремонт в цьому укритті комунальники не роблять, бо це не передбачено у тарифі на послуги. А тому просять самих мешканців будинків слідкувати за чистотою і порядком. А також самостійно зробити запаси води, ліків та харчів тривалого користування.

Читати такожМера Чернігова закликали привести до ладу бомбосховища та укриття у місті

Схожі новини

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: волонтерка Ірина Тимофєєва про Майдан, допомогу воїнам і військовий шпиталь

Бер 24, 18:55

Фото

У Чернігів приїхав командувач повітряного командування «Центр»: передали нагороду родині загиблого пілота

Бер 24, 18:26

Чернігівець вкрав криптовалюти на понад 100 тисяч гривень - загрожує до 8 років в'язниці

Бер 24, 14:45

Вiдео

Вам що погано? - на нараді із безпеки у Брижинського міські чиновники помітно нервували

Бер 24, 13:30

Chernihiv IT: що змінилося за рік?

Бер 24, 12:23

Фото

З кінологами та квадрокоптерами – на Чернігівщині шукали зниклу дворічну дитину

Бер 24, 10:56

У дзеркальну дату на Чернігівщині побралися 30 пар

Бер 24, 10:37

ТОП-переглядів