Укриття і бомбосховища: як деякі з них виглядають у Чернігові

15 ЛИПНЯ 2022, 17:14

1575

Журналісти "Часу Чернігівського" побували у двох укриттях Чернігова. Одне з них у підпорядкуванні Управління освіти Чернігівської ОВА. Інше - у ЖЕКівському будинку.

В обласному педагогічному ліцеї тренажерну залу у напівпідвальному приміщенні переробили під укриття, в якому можуть у разі необхідності розміститися усі учні та вчителі. Тут є меблі, навчальні парти, генератор, вода. Для кожного класу відведено певне місце. Вікна закриті мішками з піском. Таким чином, у навчальному закладі заздалегідь підготувалися до наступного навчального року, який сподіваються проходитиме вже в стінах ліцею. В укритті можна не просто перечекати небезпеку, а й проводити навчання. Тому багато учнів та їх батьків схиляються до того, аби навчатися в режимі офлайн.

"Крім основної зали ми маємо допоміжні приміщення: туалет, душова, кімната для одного класу, для занять підгрупами, медичний пункт, кімнату спортінвентаря, де зберігаємо ковдри каремати, що дозволить використати їх для потреби", - каже Ганна Коломієць, директорка педагогічного ліцею.

В обласному педагогічному ліцеї тренажерну залу у напівпідвальному приміщенні переробили під укриття, в якому можуть у разі необхідності розміститися усі учні та вчителі. Тут є меблі, навчальні парти, генератор, вода. Для кожного класу відведено певне місце. Вікна закриті мішками з піском.

Таким чином, у навчальному закладі заздалегідь підготувалися до наступного навчального року, який сподіваються проходитиме вже в стінах ліцею. В укритті можна не просто перечекати небезпеку, а й проводити навчання. Тому багато учнів та їх батьків схиляються до того, аби навчатися в режимі офлайн.

"Схильність батьків щоб це було в реальному часі навчання офлайн це не тільки якість а й безпека. Є діти з 31 громади це такі райони як Новгород-Сіверський, Гремяч - їх обстрілюють щодня і батьки кажуть що буде спокійніше знаходитися у нас кожен день маємо таку картину. Багато учнів перебували під окупацією. Там зруйновані школи, там є теж небезпека, Сновськ Городня. І там теж є небезпека", - каже директорка.

А це бомбосховище у звичайній багатоповерхівці у центрі міста. Тут люди з кількох навколишніх будинків переховувалися під час облоги і обстрілів Чернігова. Облаштували все самостійно. З того часу тут все так і лишилося, як було.

"Це укриття в якому перебували мешканці кількох будинків, облаштовано своїми силами умовно поділене на 3 кімнати. в кожній було чимало людей з дітьми. на землю накидали картону, ковдри  клали на підлогу, все, щоб не дихати пилюкою", - каже Наталія Іващенко, чернігівка.

Ремонт в цьому укритті комунальники не роблять, бо це не передбачено у тарифі на послуги. А тому просять самих мешканців будинків слідкувати за чистотою і порядком. А також самостійно зробити запаси води, ліків та харчів тривалого користування.

Читати такожМера Чернігова закликали привести до ладу бомбосховища та укриття у місті

Схожі новини

Помер після поранення у бою: у громаді на Чернігівщині попрощались із бійцем ЗСУ

27 ЛЮТОГО 2024, 20:34

Інтерв’ю

На Чернігівщині волонтери при храмі роблять грілки для військових … із тирси

27 ЛЮТОГО 2024, 19:33

Вiдео

На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

27 ЛЮТОГО 2024, 18:31

Фото

Культове американське видання The NewYorker зняло документалку про чернігівську тіктокерку

27 ЛЮТОГО 2024, 17:20

Попався вдруге: на хабарі затримали високопосадовця із Чернігова

27 ЛЮТОГО 2024, 16:56

На Чернігівщині значно поменшало вагітних. Чому?

27 ЛЮТОГО 2024, 16:21

Для травмованого захисника Віталія Шумея повернули виплати

27 ЛЮТОГО 2024, 15:21

ТОП-переглядів