Сміливим водіям автобусів з Київщини подякували за порятунок чернігівців

Вер 23, 18:41

4028

Ці на перший погляд суворі і не говіркі хлопці з Київщини у березні дорогою життя вивозили чернігівців своїми автобусами на безпечну територію. Кажуть, робили це свідомо, наражаючи себе на ризик потрапити під обстріл.

На їх рахунку багато врятованих людей, але про свої сміливі вчинки вони соромляться говорити. Однак подякувати кожному з цих чоловіків дуже важливо, кажуть керівники обласної влади.

"Пам’ятаю першу зустріч, десятки автобусів пам’ятаю, як вони важко заїжджали, як люди збирались, і ще важче виїздили. Можу сказати слова подяки", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Дорога до Чернігова і назад була неймовірно складною і небезпечною. Але хлопцями керувало єдине бажання допомогти тим, кому ще важче в оточеному ворог місті  – дітям, жінкам та людям похилого віку.    

"Це був наш свідомий вибір з друзями. Є речі, які дорогі в нашому житті. Це обов’язок, життя дітей та жінок. І ніхто з моїх друзів, ніхто не засумнівався у виборі ще раз зробити це чи ні", - розповідає Кирило, волонтер

"Ми з Києва діставалися до Чернігова 7 годин полями, лісами. Дорога жахлива. Ніхто до цього автобус не водив. Страшно не було, ми знали, що нас зустрічають, супроводжують. Дорога складана, але тут людям ще складніше, і це рухало нас вперед", - розповів Сергій, волонтер.

Коли міст через Десну було підірвано, Сергій допомагав переправляти чернігівців на інший берег. Одного разу був на відстані кількох метрів від смерті.

"Тут забирали жінок і дітей з Чернігова і перевозили на той берег, а хлопці забирали і вивозили. Перша ходка була нормальна, а потім почався обстріл. Попав снаряд в воду в 3-х метрах, оглушило стовп води. Таке відчуття - чи на тому світі, чи під водою", - згадує Сергій, волонтер.

Водії автобусів кажуть, що на все життя запам’ятають ті рейси з Чернігова і обличчя врятованих людей. З деякими з них вони досі підтримують дружні стосунки.

"Час Чернігівський" знімав відео про те, як польовими дорогами із Чернігові виїжджали люди: Кожен виїзд «дорогою життя» з Чернігова міг бути останнім: історія анисівського перевізника Дмитра.

Схожі новини

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

Перетин кордону під час війни: чернігівці оцінили роботу прикордонників, митників та умови

Вер 30, 01:12

ТОП-переглядів